Кільцеве сонячне затемнення: в Україні можна буде побачити "вогняне кільце"

Кільцеве сонячне затемнення: в Україні можна буде побачити "вогняне кільце"
Затемнення почнеться о 13:26 за київським часом і триватиме близько півтори години.

Сьогодні, 10 червня, із деяких частин Землі можна буде спостерігати за першим у цьому році кільцевим сонячним затемненням. 

Найкраще затемнення буде видно з деяких частин Канади, Гренландії і Росії. Однак частково "вогняне кільце" зможуть побачити і жителі України, крім деяких південних регіонів. Зокрема, спостерігати за незвичним астрономічним явищем зможуть жителі щонайменше 60 країн світу, повідомляє "Укрінформ". 

Кільцеве сонячне затемнення відбудеться, коли місяць заблокує сонячне світло і кине тінь на Землю. Астрономічне явище виникає внаслідок того, що місяць є занадто малим, щоб повністю закрити собою Сонце.

Загалом затемнення розпочнеться близько 11:00 за київським часом, однак в Україні спостерігати за ним можна буде лише о 13:26 годині, максимальної фази досягне о 14:15 і закінчиться о 15:03.

Відомо, також що в Україні "вогняне кільце" буде частковим і можна буде побачити лише близько 5% від загального затемнення. 

 368
 
Читайте також
З початку 2021 року пасажиропотік українських аеропортів скоротився на третину З початку 2021 року пасажиропотік українських аеропортів скоротився на третину
Обсяги пасажирських перевезень в Україні з січня по квітень цього року скоротилися на 16,2%.
Шевченко оголосив остаточний склад збірної України на Євро-2020 Шевченко оголосив остаточний склад збірної України на Євро-2020
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко офіційно оголосив склад національної команди, яка гратиме на цьогорічному Євро-2020.
Укрзалізниця почала проводити рейди на дотримання карантинних умов Укрзалізниця почала проводити рейди на дотримання карантинних умов
Під час перших рейдів були проінспектовані поїзди № 142 Бахмут-Львів та № 724 Київ-Харків.
Loading...
Load next