Все менше українців готові терпіти війну на невизначений термін — результати опитування

Все менше українців готові терпіти війну на невизначений термін — результати опитування
Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), з початку року зменшилася кількість українців, готових терпіти війну

В Україні зменшується частка тих громадян, хто готовий терпіти тягар війни "стільки, скільки буде потрібно".

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 2-17 грудня 2024 року.

В учасників опитування запитали, скільки ще часу вони готові терпіти війну. Результати дослідження вказують на незначне, але знижене число тих, хто готовий терпіти війну "стільки, скільки буде потрібно". У грудні таку думку поділяло 57% опитаних громадян. Хоча у жовтні 2024 року на це були готові 63% опитаних, а у лютому минулого року - 73%.

Водночас, один рік готові терпіти війну 3%, пів року - теж 3%. А от декілька місяців готові терпіти війну 18%. Ще 18% не визначилися з відповіддю.

Соціологи зазначають, що частка тих, хто готовий терпіти війну протягом кількох місяців або пів року, залишилася майже незмінною порівняно з жовтневим опитуванням. Однак кількість тих, хто не може визначити, скільки ще готові терпіти, зросла з 12% до 18%.

Дослідники вважають, що між жовтнем і груднем більшою мірою відбулося не зниження запасу міцності українців, а зростання невизначеності (що відображає високу невизначеність сукупність зовнішніх факторів, як-от вибори в США, так і внутрішніх обставин).

Як відзначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, зменшення частки тих, хто готовий терпіти воєнні складнощі стільки, скільки буде потрібно, безумовно є тривожною тенденцією, яка потребує уваги влади та суспільства. "Тим більше ми бачимо, що готовність терпіти не зводиться до соціально-економічних умов, а насправді інші фактори більш вагомі і визначають запас міцності населення", - повідомив Грушецький.

Разом з цим, він впевнений, що станом на грудень 2024 року українці демонструють високу стійкість та доволі міцну волю боротися далі, якщо враховувати негативні (а часом – мало не апокаліптичні) "прогнози", які пророкували Україні і українцям протягом 2024 року.

Опитування охопило 985 респондентів — дорослих громадян України віком від 18 років, які на момент проведення дослідження проживали на території, підконтрольній уряду України. До вибірки не входили мешканці тимчасово окупованих територій, хоча частина респондентів є внутрішньо переміщеними особами, які переїхали з цих регіонів. Також опитування не проводилося серед громадян, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо, Міноборони презентувало нові FPV-дрони на оптоволокні для ЗСУ

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Loading...
Load next