11-річну дівчинку з відмовою легень евакуювали гелікоптером із Запоріжжя до Києва

11-річну дівчинку з відмовою легень евакуювали гелікоптером із Запоріжжя до Києва
Дівчинці провели необхідні медичні процедури, її стан стабілізувався

Завдяки злагодженій роботі медиків, Служби безпеки України та Головного управління розвідки вдалося екстрено евакуювати 11-річну Асю із Запоріжжя до Києва на спеціально обладнаному вертольоті. У дівчинки через ускладнення після грипу відмовили легені, що створило загрозу для її життя.

Про це повідомляє МОЗ.

Хвороба розвинулася стрімко – усього за п’ять днів стан дитини різко погіршився. Через респіраторний дистрес-синдром важкого ступеня рівень кисню в її крові впав до критичних показників, а рівень вуглекислоти значно зріс. Батьки звернулися по допомогу до Запорізької обласної дитячої лікарні, але навіть інтенсивне лікування не дало бажаного результату.

Медики запропонували використати екстракорпоральну мембранну оксигенацію (ЕКМО) – методику, що працює як «зовнішня легеня» і тимчасово підтримує життєдіяльність організму. Оскільки в лікарні «Охматдит» у Києві є фахівці з великим досвідом роботи з такими пацієнтами, було ухвалено рішення про термінове транспортування дитини.

У мирний час для таких випадків використовували б медичний літак, але через війну цей варіант був неможливим. На допомогу прийшли підрозділ Medevac, Центр спеціальних операцій «А» СБУ та ГУР. Вони в найкоротші терміни організували евакуацію гелікоптером, оснащеним для перевезення важкохворих пацієнтів.

Попри погодні умови – виліт довелося відкласти через туман – професійні дії пілотів та медиків дозволили безпечно та швидко доправити Асю до Києва. Там їй провели необхідні медичні процедури.

Зараз дівчинка у свідомості та вже дихає самостійно. Лікарі сподіваються, що найближчим часом її повністю відключать від підтримувальних систем.

Нагадаємо, 22-річну українську модель, яка зникла понад тиждень тому, знайшли у важкому стані в одній із лікарень Дубая

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У Києві чоловік підпалив автівки військових та відділення «Укрпошти» на замовлення спецслужб РФ У Києві чоловік підпалив автівки військових та відділення «Укрпошти» на замовлення спецслужб РФ
41-річний автомеханік виконував диверсійні завдання, отримані від російського куратора, та використовував пальне з автомобілів клієнтів
До України прибув літак з евакуйованими з Афганістану (відео) До України прибув літак з евакуйованими з Афганістану (відео)
З Кабула до Києва прилетів військово-транспортний літак Іл-76МД із евакуйованими з Афганістану.
На Харківщині затримано агентів ГРУ, які видавали себе за волонтерів На Харківщині затримано агентів ГРУ, які видавали себе за волонтерів
Затримано двох агентів російської воєнної розвідки, які діяли в Харківській області. Вони передавали ворогу координати для ракетних ударів по регіону
Loading...
Load next