Трамп оголосив надзвичайний стан у США: яка причина

Трамп оголосив надзвичайний стан у США: яка причина
Усі мита для американських товарів стануть чинними з 5 квітня

Дональд Трамп заявив, що торгові практики інших країн створили економічну загрозу для США. Тому, аби змінити ситуацію, він запроваджує нові мита проти десятків іноземних країн на імпортні товари, а також оголошує у країні надзвичайний стан.

Про це повідомила пресслужба Білого дому США.

Трамп стверджує, що постійний щорічний дефіцит у торгівлі товарами завдав шкоди американській виробничій базі, послабив ключові ланцюги постачання та зробив оборонно-промисловий комплекс залежним від іноземних суперників.

З 5 квітня 2025 року на всі імпортні товари в США запроваджується загальний 10% тариф, а з 9 квітня для країн із найбільшим торговельним дефіцитом із США мита будуть ще вищими. Вони діятимуть, доки Трамп не вирішить, що ситуація покращилася.

Якщо інші країни запровадять контрзаходи, США можуть ще більше підвищити мита. Водночас деякі товари, такі як енергоносії, ліки та напівпровідники, звільнені від нових мит.

Трамп вважає, що така політика сприятиме зменшенню торговельного дефіциту, підтримці американських виробників і зміцненню економічної безпеки країни.

Нагадаємо, Ізраїль скасовує всі мита на товари із США

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Гонконг призупинив відправлення товарів до США через нові мита Гонконг призупинив відправлення товарів до США через нові мита
Пошта Гонконгу тимчасово зупинила морські поставки до США
Акції Adidas і Puma впали після запровадження мит Трампом Акції Adidas і Puma впали після запровадження мит Трампом
Нові мита, введені адміністрацією Дональда Трампа на імпорт із В'єтнаму, Індонезії та Китаю, спричинили різке падіння акцій спортивних брендів
Трамп планує 50% мита на товари з ЄС з 1 червня Трамп планує 50% мита на товари з ЄС з 1 червня
Президент США Дональд Трамп заявив про намір запровадити 50-відсоткові мита на весь імпорт з Європейського Союзу, починаючи з 1 червня 2025 року
Loading...
Load next