Індія припинила постачання води до Пакистану

Індія припинила постачання води до Пакистану
Пакистан назвав ці дії потенційним "актом війни".

Індія зупинила подачу води з греблі Багліхар, що розташована на річці Ченаб поблизу кордону з Пакистаном. Країна також розглядає подібний крок щодо греблі Кішанганга на річці Джелум.

Про це повідомляє Hindustan Times з посиланням на інформовані джерела.

За інформацією джерел, ці гідроспоруди дозволяють Індії контролювати, коли і в якій кількості вода надходить до Пакистану. Припинення водопостачання відбулося після того, як Індія призупинила дію Договору про води Інду у відповідь на теракт у Пахальгамі, під час якого загинули 26 людей. Пакистан у відповідь попередив, що будь-які дії зі зупинки води розцінюватиме як оголошення війни.

Обидві греблі вже неодноразово ставали предметом суперечок: Пакистан оскаржував проєкт Багліхар у Світовому банку, а Кішанганга викликала дипломатичну напруженість через свій вплив на річку Нілум — притоку Джелуму.

Ці водні артерії критично важливі для водопостачання Пакистану.

Як відомо, 22 квітня в районі Пахальгама, що у контрольованій Індією частині Кашміру, невідомі відкрили вогонь і вбили 26 туристів. Відповідальність за напад досі ніхто не взяв. Відтоді Індія ухвалила низку санкцій проти Пакистану, зокрема припинила дипломатичні контакти на високому рівні, заборонила вхід пакистанських суден до своїх портів і припинила імпорт товарів з Пакистану.

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Пакистан висунув Трампа на Нобелівську премію миру Пакистан висунув Трампа на Нобелівську премію миру
Уряд Пакистану номінував президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру
У Пакистані смертник атакував шкільний автобус: загинули троє дітей і двоє дорослих У Пакистані смертник атакував шкільний автобус: загинули троє дітей і двоє дорослих
Пакистан звинувачує в атаці індійських терористів
Пакистан випробував ще одну ракету на тлі загострення з Індією Пакистан випробував ще одну ракету на тлі загострення з Індією
У понеділок Пакистан провів друге за останні три дні ракетне випробування, заявивши про готовність до можливої агресії з боку Індії
Loading...
Load next