"Дія" для освітян: В Україні всі освітні реєстри об’єднають в єдиній електронній системі

"Дія" для освітян: В Україні всі освітні реєстри об’єднають в єдиній електронній системі

Електронні класні журнали, замовлення підручників, облік закладів освіти, розподіл коштів освітньої субвенції на підставі якісних статистичних даних. Усе це передбачає законопроєкт про розширення можливостей державної інформаційної системи «Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту» (АІКОМ), який Верховна Рада ухвалила в цілому.

Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина.

За словами політикині, така електронна система зокрема дозволить справедливіше розподіляти освітню субвенцію, замовляти підручники тощо

По суті ця електронна система – така собі «Дія» у сфері освіти. Вона пов’яже між собою всі дані та реєстри, щоб різні органи та установи могли бачити потрібну інформацію в одному місці. Це значно полегшить життя як освітян, так і учнів закладів освіти та їхніх батьків. Наприклад, щоб перевести дитину в іншу школу батькам школяра не потрібно буде збирати стоси паперів – всі дані будуть в АІКОМ. Також завдяки електронній системі буде чітко зрозуміло, скільки дітей вчиться в тому чи іншому регіоні, – пояснила депутатка від «Слуги Народу».

За словами Юлії Гришиної, у майбутньому АІКОМ може стати основою для запровадження освітніх послуг у Дії. Через застосунок можна буде, наприклад, перевестися в інший заклад освіти, встати у чергу до дитячого садочка.

Завданням АІКОМ є поєднання електронних інформаційних ресурсів та/або публічних електронних реєстрів у сфері освіти, забезпечення їхньої взаємодії з питань:

  • розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів з державного місцевим бюджетам,
  • замовлення підручників, документів про освіту,
  • професійного розвитку працівників закладів та установ освіти,
  • зарахування, відрахування, переведення здобувачів освіти,
  • організації освітнього процесу.

Також система забезпечить ведення в електронній формі ділової документації та подання звітності закладами освіти, здійснення обліку дітей дошкільного та шкільного віку (у тому числі дітей не охоплених навчанням), учасників освітнього процесу та суб’єктів освітньої діяльності.

Нагадаємоукраїнці в Польщі можуть отримати офіційну цифрову посвідку на проживання.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Loading...
Load next