Окуляри Ray-Ban від Meta отримають дисплей: що зміниться у наступній версії
«Розумні» окуляри мають складну і суперечливу історію, зокрема з такими відомими невдачами, як Google Glass і Magic Leap. Проте деякі з найбільших технологічних гігантів планують зробити значні інвестиції в цю технологію у 2025 році.
Про це повідомили в ExtremeTech.
Meta досягла дивовижного успіху зі своїми «розумними» окулярами Ray-Ban і готує велике оновлення.
Компанія, ймовірно, має намір додати дисплеї до своїх стильних «розумних» окулярів, хоча повного досвіду доповненої реальності очікувати не варто. Окуляри Ray-Ban від Meta доступні на ринку вже кілька років, і на відміну від більшості інших моделей, вони користуються попитом. Їх дизайн майже ідентичний класичним сонцезахисним окулярам Ray-Ban, що робить їх привабливими для споживачів.
Наразі окуляри від Meta не мають жодного дисплея, що робить їх компактнішими, аніж інші «розумні» окуляри. У них є динаміки, мікрофони та камери. Користувачі взаємодіють із цими функціями переважно за допомогою голосових команд через помічника Meta AI.
За даними Financial Times, Meta готова зробити наступний логічний крок із впровадження своїх «розумних» характеристик. Головний технічний директор Meta зазначив, що 2025 рік стане важливим для фірми Reality Labs, яка відповідає за проєкти віртуальної та доповненої реальності, зокрема за розробку окулярів Ray-Ban.
У вересні генеральний директор Марк Цукерберг одягнув експериментальні «розумні» окуляри компанії Orion. Вони були оснащені дисплеями microLED із вражаючим кутом огляду у 70 градусів.
Оновлені окуляри не будуть надто амбіційними, як повідомляється у звіті. Meta планує інтегрувати в лінзи менші області для відображення інформації. Однак замість повноцінного досвіду AR, користувачі зможуть отримувати сповіщення та зручніше взаємодіяти з AI-помічником. Такий підхід більше нагадує Google Glass, аніж технології Orion, оскільки “розумний” пристрій Google мав невеликий дисплей, розташований у кутку зору.
Окуляри Ray-Ban від Meta мали обмежений успіх, але Reality Labs продовжує витрачати кошти на нові технології XR. Створений під впливом захоплення Цукерберга Metaverse, підрозділ за перші три квартали 2024 року витратив $13 мільярдів, отримавши лише $1 мільярд доходу.
Покращення окулярів Ray-Ban Meta може зблизити їх з більш потужними пристроями, але реалізація цього може зайняти роки. Використання менших дисплеїв допоможе продовжити час автономної роботи, адже більші батареї роблять окуляри важчими, що є проблемою для VR-гарнітур. Якщо смартокуляри будуть незручні у використанні, це може знизити інтерес до покупок Ray-Ban Meta.
Нагадаємо, Штучний інтелект на полі бою: як Україна використовує відеозаписи з дронів для навчання ШІ
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com