Експерти припускають, чому Іран хоче придбати JF-17 замість російських Су-35: «Щось не так» з російськими літаками

Експерти припускають, чому Іран хоче придбати JF-17 замість російських Су-35: «Щось не так» з російськими літаками
Іран виявив інтерес до закупівлі пакистансько-китайських винищувачів JF-17, попри те, що вже озброюється російськими Су-35

Іран виявив інтерес до закупівлі пакистансько-китайських винищувачів JF-17, попри те, що вже озброюється російськими Су-35. Це може свідчити про незадоволення Ірану реальними можливостями російських літаків або їх експортної версії.

Це припускають аналітики Defence Express.

Переговори про покупку JF-17 відбулися ще в жовтні під час міжнародних навчань "Щит Інду" в Пакистані, хоча інформація про це стала відома лише зараз. Іранську делегацію очолював командувач повітряних сил Хамід Вахеді, що свідчить про серйозні наміри, а не просто спостереження.

JF-17 — це легкий однодвигунний винищувач 4+ покоління з бойовим навантаженням до 4,3 тонни та максимальною злітною вагою до 13,5 тонни. В сучасній версії Block 3 літак оснащений РЛС з активною фазованою антенною решіткою (АФАР), цифровою кабіною та має широку номенклатуру китайського озброєння.

Окрім Пакистану, ці літаки замовили Нігерія, М'янма, Ірак та Азербайджан. Іран же очікує отримання від Росії від 24 до 40 Су-35, а також збирання ще 48-72 одиниць. Загалом йдеться про понад 110 винищувачів, що мало б забезпечити оновлення авіапарку Ірану.

Аналітики припускають, що зацікавленість Ірану у JF-17 може бути пов'язана з кількома факторами: незадоволенням реальними можливостями російських літаків, невпевненістю, чи Росія встигне поставити потрібну кількість винищувачів, або сумнівами у здатності Москви забезпечити підтримку і постачання озброєнь для цих літаків. Також існує версія, що Іран хоче мати авіапарк, який складається з двох типів винищувачів — легкого та важкого.

Це може свідчити про неспроможність Росії поставити свій МиГ-35 до Ірану, як і про бажання Тегерана мати більш широкий вибір у складі своїх збройних сил.

Нагадаємо, Росія використовує іноземні технології для виробництва ракет «Орешник» — Financial Times

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

 

Loading...
Load next