SpaceX успішно відправила на орбіту ще 29 супутників Starlink

Фото: depositphotos
Американська аерокосмічна компанія SpaceX 9 листопада провела черговий успішний запуск, вивівши на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink.
Про це повідомляє Space.com.
Ракета-носій Falcon 9 стартувала з легендарного пускового комплексу 39A Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді. Запуск відбувся о 10:10 за київським часом.
Відповідно до плану польоту, перший ступінь ракети-носія відокремився і здійснив контрольоване повернення на Землю. Приблизно через 8,5 хвилин після старту він успішно приземлився на автоматизовану плавучу платформу компанії, що очікувала в Атлантичному океані.
Для цього конкретного прискорювача (з маркуванням Booster 1069) це вже був 28-й політ. Рекордсменом за кількістю польотів залишається інший прискорювач, Booster 1067, який минулого місяця виконав свій 31-й політ, також у рамках місії Starlink.
Поки перший ступінь повертався, верхній ступінь Falcon 9 продовжив виведення 29 супутників Starlink на низьку навколоземну орбіту. Апарати були успішно розгорнуті через 64 хвилини після старту.Нова партія супутників приєднається до гігантського угруповання Starlink, яке вже налічує понад 8 800 операційних супутників.
До слова, компанія Ілона Маска SpaceX розробляє нове покоління своєї гігантської ракети Starship – модифікацію під назвою Starship V4. Вона отримає 42 двигуни Raptor, що на три більше, ніж у нинішнього варіанта.
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





