Лавров заявив, що Росія продовжить війну до виконання умов Путіна

Фото: depositphotos
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія продовжуватиме війну проти України, доки не будуть досягнуті цілі, які президент РФ Володимир Путін озвучив у червні 2024 року.
Про це він сказав під час пресконференції разом із міністеркою закордонних справ Мозамбіку Марією Лукаш.
За словами Лаврова, Путін «чітко підтвердив», що Росія й надалі домагатиметься виконання поставлених тоді завдань. Йдеться про вимоги, які російський президент озвучив під час виступу в Міністерстві закордонних справ РФ у червні 2024 року.
Серед цих умов Кремль називав виведення українських військ із територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, міжнародне визнання Криму та цих регіонів частиною Росії, відмову України від вступу до НАТО, а також так звані «демілітаризацію» і «денацифікацію». Тоді російська влада заявляла, що після виконання цих вимог готова негайно припинити вогонь.
Під час виступу Лавров також звинуватив західні держави у зриві попередніх домовленостей і заявив, що Москва більше не має колишнього рівня довіри до Заходу. Він стверджував, що угоди, досягнуті у 2014, 2015, 2019 та 2022 роках, були зруйновані західними країнами.
Таким чином, російське керівництво вкотре публічно підтвердило, що не відмовляється від максималістських вимог, висунутих щодо України у 2024 році, та пов’язує можливість припинення бойових дій із їхнім виконанням.





