У Великій Британії в’язницю, де сидів Оскар Вайльд, хочуть перетворити на культурний простір

Фото: depositphotos
Освітній фонд Ziran придбав територію колишньої в’язниці у 2024 році. Нині він хоче використовувати її як мистецький простір і бутик-готель.
Про це пише BBC.
Я купив цей об'єкт, на мою думку, через його історію, культуру — це дуже важливо. […] Ми знайшли нового архітектора — вони розробили генеральний план. Якщо всім сподобається, ми зможемо здійснити [реконструкцію], — сказав засновник фонду Чаннінг Бі.
Місце стане символом «безмежного творчого самовираження» і притулком для митців, які зазнають переслідувань.
В’язниця Редінг
В’язницю звели у 1844 році в місті Редінг. Саме тут ірландський письменник Оскар Вайльд відбував покарання протягом двох років. У 1895 році йому винесли вирок за «грубу непристойність», що фактично означало переслідування за його гомосексуальність.
Як повідомляло BBC, останні роки життя Вайльд провів у вигнанні у Франції, де створив свою останню поему — Балада про в’язницю Редінг. У цьому творі він описав страту, свідком якої став під час ув’язнення.
В’язницю в Редінгу закрили у 2014 році, а через десять років її придбав освітній фонд Ziran. Благодійна організація планує створити на території колишньої установи освітній центр із музеєм та виставковим простором.
До слова, Японія презентувала пластик, що зникає в морській воді без сліду.
Каріна Савка - pravdatutnews.com





