Продаж нових авто в Україні на восьмирічному максимумі: яка причина і чи довго це триватиме

Продаж нових авто в Україні на восьмирічному максимумі: яка причина і чи довго це триватиме
Продаж автомобілів на світових ринках падає через дефіцит напівпровідників, проте Україна демонструє рекордне зростання.

Продаж нових автомобілів в Україні в 2021 році зріс на 20%, вперше з 2013 року подолавши позначку в 100 000 машин.  Повідомляє Forbes.

Продажі могли бути ще вищими, якби не перебої з поставками нових автомобілів через брак напівпровідників для їх виробництва, - каже керівник відділу маркетингу «Тойота на Столичному» Віталій Данилюк.

Його дилерський центр почав відчувати нестачу автомобілів у четвертому кварталі.

Інфографіка ПавдаТУТ

На початку року у нас на складах було на 50% більше машин, ніж ми продавали, але вже до кінця року замовлень було більше, ніж вільних машин – видавали клієнту автомобіль одразу після доставки, – говорить Данилюк.

Глобальний дефіцит мікрочипів, що вразив автомобільну галузь у першому кварталі 2021 року, проявився зниженням продажів на всіх ключових ринках. На багатьох спад сягав 30–40%, каже директор AUTO-Consulting Олег Омельницький. Через дефіцит напівпровідників у 2021 році у світі буде випущено на 7–9 млн автомобілів менше, йдеться у дослідженні компанії Boston Consulting Group.

Дилери Hyundai в Україні недоотримали 70% від запланованих поставок своєї найпопулярнішої моделі – кросовера Tucson, - каже маркетинг-директор «Хюндай Мотор Україна» Тарас Лопачак.

Загалом українські автодилери недорахувалися близько 20 000 автомобілів, на які був попит, підрахував Омельницький.

Інфографіка ПавдаТУТ

За рахунок чого українському авторинку вдалося закінчити 2021 рік у плюсовій зоні?

Продажі нових авто – один із ключових індикаторів збільшення доходів населення та ще ознака зростання економіки, - каже інвестиційний банкір Dragon Capital Сергій Фурса.

У 2021 році, за словами премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля, доларовий ВВП України досяг рекордної позначки майже 200 млрд доларів, а середня зарплата, за даними Держстату, зросла на 19% – до 14 500 грн.

Топ-менеджери українських автоімпортерів часто опинялися жвавішими за своїх закордонних колег у конкуренції за дефіцитні поставки із заводів-автовиробників, - каже Омельницький.

Ще одна причина – нівелювання фактора пандемії на операційну роботу операторів.

Дилери, імпортери та клієнти вже адаптувалися до нових умов та обмежень, – каже Данилюк.

Український ринок нових автомобілів через відкладений попит та застарілий парк ще далекий від насичення. Тому за позитивної економіко-політичної ситуації зростання ринку триватиме й надалі,– вважає Лопачак.

Одним із драйверів ринку стали державні закупівлі, особливо у комерційному сегменті.

Масштабні закупівлі спецтранспорту для медичних установ, оновлення автопарків МВС дуже позитивно позначилися на динаміці авторинку. Вплинув і колапс у громадських перевезеннях та у міському транспорті. Постійні обмеження через ковід, скорочення транспорту на лініях змушували людей замислюватися про власний транспорт, – зазначає Омельницький.

McKinsey & Company прогнозує, що дефіцит напівпровідників закінчиться ще не скоро. Глава Mercedes-Benz Ола Калленіус стверджує, що ланцюжки постачання повністю відновляться не раніше 2023 року. За даними Roland Berger, попит на чипи зростає на 17% на рік у 2020–2022 роках, тоді як їх виробництво лише на 6% на рік.

Незважаючи на дефіцит, український ринок нових машин продовжить зростати і в 2022 році, впевнений Лопачак. Він прогнозує 20-відсотковий річний приріст продажу за умови відсутності форс-мажорів.

Що буде із цінами?

Автомобілі подорожчають через зростання закупівельних цін у виробників, – говорить Омельницький.

Данилюк запевняє, що висока конкуренція, за його словами, не дозволить окремим мережам дуже накрутити ціни. Гривневі ціни на автомобілі можуть значно змінитись лише через девальвацію національної валюти, а доларовий еквівалент залишиться на колишньому рівні. 

Нагадаємо, "Посилаємо такий сигнал ринку": в Україні планують запустити державні субсидії для покупки електромобілів. Зростання популярності електромобілів в Україні спостерігається останні кілька років.

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
За минулий рік українці витратили рекордну суму на купівлю нових автомобілів За минулий рік українці витратили рекордну суму на купівлю нових автомобілів
62,5% від усіх витрачених коштів на купівлю нових автомобілів було від фізичних осіб.
В Україні зросли продажі нових легкових автомобілів: які марки найчастіше купляють українці В Україні зросли продажі нових легкових автомобілів: які марки найчастіше купляють українці
Найпопулярнішим автомобілем у травні на українському авторинку нових легковиків стало авто Toyota RAV-4, яке обрали 547 покупців.
Як розмитнити авто в Україні з 1 липня: нова послуга в "Дії" Як розмитнити авто в Україні з 1 липня: нова послуга в "Дії"
Розмитнити авто в липні можна буде через "Дію", при чому для старих автомобілів послуга буде дешевше.
Loading...
Load next