Як львів'янам монетизувати пільги на транспортні перевезення

Як львів'янам монетизувати пільги на транспортні перевезення
Школярі, пенсіонери, особи з інвалідністю, ветерани війни та багато інших - право на пільговий проїзд у громадському транспорті має чимало соціальних верств населення.

Школярі, пенсіонери, особи з інвалідністю, ветерани війни та багато інших - право на пільговий проїзд у громадському транспорті має чимало соціальних верств населення. І щоб ці люди кожного разу не заходили в автобус і не доводили водієві свою приналежність до тієї чи іншої соціальної категорії, у Мінсоцполітики пропонують ці пільги монетизувати, тобто видати на руки гроші. Але відповідальність за все це хочуть передати на місця.

Як розповів ПравдаТУТ Львів засновник ГО «За якісний транспорту» Святослав Товстига, в органів місцевого самоврядування є вибір: чи вони компенсують перевізникам за перевезення пільгових груп населення чи на власний розсуд визначають суму коштів, яку вони можуть передбачити кожній пільговій групі населення і через територіальні власні органи соцзахисту населення компенсують ці кошти.

Таким чином, органи місцевого самоврядування в громадах зможуть на власний розсуд та зважаючи на свої фінансові можливості визначати розмір компенсації. Проблема у тому, що не всі громади спроможні виділити на це кошти зі своїх бюджетів, що може призвести до критичної ситуації на обласних маршрутах та до поширення соціальної напруги.

"У Львові пільговик може отримати від 2 до 5 тисяч гривень на рік. Але якщо аналізувати ситуацію в області, то є багато громад, які взагалі жодної копійки не передбачили на компенсацію пільгових перевезень", - пояснив Святослав Товстига.

Сценарій, коли держава прописує пільги, а розплачуватися з ними повинні на місцях - не дієвий, на думку фахівців. Вони вважають, що монетизація на проїзд можлива лише тоді, коли органи місцевого самоврядування отримають право самостійно встановлювати цю пільгу та її обсяг або коли держава сама все покриватиме з держбюджету.

Останнє слово тепер залишатиметься за кабміном і готовністю громад до змін та відповідальності.

https://www.youtube.com/watch?v=WDB2BS4YPuA

Нагадаємо, що Мінінфраструктури придбає для Львова трамваї та автобуси.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Російський "Газпром" скоротив транзит газу через Україну Російський "Газпром" скоротив транзит газу через Україну
Після запуску "Турецького Потоку" Газпром поступово почав зменшувати транзит газу через територію Україну.
Справу "Роттердам+" закрили вчетверте: зміна прокурора не допомогла у розслідуванні Справу "Роттердам+" закрили вчетверте: зміна прокурора не допомогла у розслідуванні
Національне антикорупційне бюро має намір оскаржувати рішення прокуратури про закриття справи про штучне завищення ціни на вугілля та електроенергію за формулою "Роттердам+", яку закривають вже вчетверте.
Loading...
Load next