Президент Зеленський ветував закон про віртуальні активи

Президент Зеленський ветував закон про віртуальні активи
Ухвалений раніше закон передбачає, що віртуальним активом є нематеріальне благо, що є об'єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі.

Президент Володимир Зеленський повернув до Ради зі своїми пропозиціями Закон “Про віртуальні активи” (законопроєкт № 3637), який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 року. Саме цей закон фактично легалізує в Україні діяльність, пов’язану з криптовалютами. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Так, згідно із законом, регулювання ринку віртуальних активів здійснюється різними державними органами залежно від виду таких активів, зокрема й шляхом створення нового органу центральної виконавчої влади, - йдеться у повідомленні ОП.

Проте, створення нового органу, як передбачено цим законом, потребуватиме великих видатків з державного бюджету. Тож президент Зеленський пропонує віднести регулювання обігу віртуальних активів до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Внаслідок ветування закону, тепер Верховна Рада повинна або прийняти пропозиції президента і знову проголосувати за закон (для прийняття необхідно 226 голосів) або подолати його вето двома третинами голосів від конституційного складу Верховної Ради - у такому випадку це не менше 338 голосів.

Читайте також: Легалізація криптовалюти в Україні: нардепи ухвалили "закон про біткоїн". Відповідне рішення підтримали 276 народних депутатів.

Читайте також
Легалізація криптовалюти в Україні: нардепи ухвалили "закон про біткоїн" Легалізація криптовалюти в Україні: нардепи ухвалили "закон про біткоїн"
Віртуальні активи не будуть засобом платежу на території Україні, але ними можна буде законно розпоряджатися, в тому числі обмінюючи на інші віртуальні активи, гроші чи валютні цінності. Зокрема, законопроєкт визначає віртуальні активи як "сукупність даних в електронній формі, яка має вартість".
У РНБО нарахували 13 олігархів: ймовірний список найбагатших осіб України У РНБО нарахували 13 олігархів: ймовірний список найбагатших осіб України
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що розробляючи закон про деолігархізацію в Україні їм вдалось нарахувати 13 осіб, яких можна впевнено віднести до категорії олігархів.
"Податок на Google": Зеленський підписав закон, який поповнить держбюджет України "Податок на Google": Зеленський підписав закон, який поповнить держбюджет України
Іноземні світові технологічні гіганти такі як Apple, Google, Microsoft, Netflix будуть платити 20% ПДВ в Україні.
Loading...
Load next