Постраждають від скорочення врожайності: по яких областях України зміна клімату вдарить найсильніше

Постраждають від скорочення врожайності: по яких областях України зміна клімату вдарить найсильніше
Раніше повідомлялось, що на початок 2022 року обсяг кліматичного фонду збільшиться до €76,2 млрд.

Зміна клімату найсильніше вдарить по економіці Черкаської, Херсонської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької областей. Вони постраждають від скорочення врожайності. Про це пише Green Deal з посиланням на дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Мінекології.

Зазначимо, що експерти розглянули два сценарії — глобальне підвищення температури до 2100 року на 2,4° і на 4,3°. У першому випадку — це зростання температури за умови боротьби з викидами вуглецю, а в другому — без скорочення викидів.

Варто зауважити, як показують висновки, проблеми з вирощуванням ячменю, кукурудзи і соняшника у цих областях можуть розпочатися вже з 2030 року. До 2050 року врожайність може опуститись до показників 2010 року. У звіті уточнюється, що непередбачуваність опадів, особливо після 2050 року, вимагає вже сьогодні приділяти більше уваги прогнозованим змінам на місцевому рівні.

Додамо, що зниження вартості сільськогосподарського виробництва завдасть збитків мешканцям Харківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської і Житомирської областей. На населення цих областей, за прогнозами, чекає найбільш значне збідніння.

Також, на думку фахівців, влада і компанії повинні проводити більш збалансовані стратегії управління водними ресурсами на основі ризиків від зміни клімату. Це допоможе збільшити врожайність критично важливих продуктів.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у 2022 році світова економіка вперше перевищить 100 трильйонів доларів.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Названо продукти, які не здорожчають перед великодніми святами Названо продукти, які не здорожчають перед великодніми святами
За прогнозами експертів, впродовж квітня-травня ціни на деякі продукти не зміняться.
Впродовж карантину українці стали менше користуватись готівкою Впродовж карантину українці стали менше користуватись готівкою
Впродовж 2020 року в Україні продовжували збільшуватися безготівкові платежі з використанням платіжних карток.
В Україні проведуть перевірку усіх АЗС
Щорічно Україна втрачає мільярди через діяльність нелегальних АЗС. Тому в країні візьмуться за нелегальні заправки і перевірити кожну з них.
Loading...
Load next