Аграрії пропонують знизити ПДВ на продукти харчування до 10%

Аграрії пропонують знизити ПДВ на продукти харчування до 10%
Таке рішення, кажуть аграрії, має низку позитивних ефектів.

Всеукраїнська аграрна Рада підтримує ініціативу зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ), яка активно обговорюється в суспільстві, однак пропонує знижувати її не до 0%, а до 10%. Оскільки на сьогодні запровадження нульової ставки загрожує низкою негативних наслідків і для держави, і для агровиробників.

Про це повідомляє "Agronews", передає "ПравдаТУТ News".

Заступник голови ВАР Михайло Соколов зазначив, що питання зниження ПДВ на продукти в Україні назріло давно і ВАР вже кілька років наголошує на важливості такого кроку. Так, згідно з дослідженням ФАО легкий або середній ступінь недоїдання спостерігається вже у 20% населення України. Це серйозний показник, але ситуація, на жаль, буде лише погіршуватись, оскільки очікується ріст цін на продукти харчування через зростання вартості добрив та газу.  Відповідно, зниження ставки ПДВ на продукти харчування – це гарна ідея, бо вона дозволяє знизити ціни на них.

З іншого боку знижувати ставку ПДВ до 0% не потрібно, бо тоді виробники с/г продукції і продуктів харчування перетворяться на тих, кому постійно потрібно буде відшкодовувати ПДВ. Вони матимуть податковий кредит, оскільки купують матеріально-технічні ресурси для виробництва з ПДВ. Зараз, за нашими оцінками, підприємств, які постійно звертаються до держави за відшкодуванням ПДВ, не більше 2 тисяч.

Тому ми підтримуємо ініціативу зниження ставки ПДВ, але пропонуємо знижувати її до 10%, а не нуля. Крім того, варто взяти до уваги, що ЄС знижує ставку до 0% не з 20%, а з 5%-7%. Тому, якщо ми знизимо зі своїх 20% до 10%, то будемо мати той самий ефект, що і вони, — пояснив заступник голови ВАР.

Зниження ставки ПДВ на продукти харчування матиме й інший позитивний ефект: виробники, які працюють легально, отримають перевагу над тими, хто працює в тіні. Адже передусім знизяться ціни на продукти харчування на полицях магазинів, але самі виробники нічого не втратять. Разом з тим ті підприємства,  які працюють нелегально, матимуть збитки: вони ПДВ не платять і зниження ціни на продукти – це і їх втрати також. Тому такий крок  допоможе державі скоротити обсяг нелегального ринку.

Заступник голови ВАР також наголосив, що Україна має серйозно поставитись до питання зниження ставки ПДВ на продукти харчування. Оскільки в разі її збереження на рівні нинішніх 20%, в той час, як Євросоюз знизить ПДВ до 0%, це загрожує Україні засиллям нелегального імпорту.

Ми навряд чи зможемо перешкодити цьому. Адже вже й сьогодні маємо проблему, наприклад, з польськими сирами, які масово завозяться в Україну, бо в Польщі значно нижча ставка ПДВ. Тому маємо розглянути зниження ставки ПДВ на продукти харчування, щоб ця різниця не була такою значною, і щоб не виникало великого стимулу завозити продукти, — зауважив Михайло Соколов.

Вас може зацікавити статтяПродуктові картки в Україні: повернення в СРСР чи крок у майбутнє.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Loading...
Load next