Нові санкції Єврокомісії проти Росії містять інструменти для їх обходу – Мінінфраструктури

Нові санкції Єврокомісії проти Росії містять інструменти для їх обходу – Мінінфраструктури

Єврокомісія запровадила нові санкції щодо Російської Федерації, які, однак, залишають низку винятків, які створюють можливості для обходу санкцій. Про це заявляє Міністерство інфраструктури України.

Відповідно до санкцій, увесь зареєстрований у Росії та Білорусі вантажний транспорт зобов'язаний залишити територію Євросоюзу до 16 квітня.

У рішенні Єврокомісії зазначено, що країни-члени ЄС можуть на власний розсуд дозволити підприємствами РФ та Білорусі транспортування окремих категорій вантажів, зокрема:

  • природний газ та нафта, включно з продуктами нафтопереробки, а також титан, алюміній, мідь, нікель, паладій та залізну руду;
  • фармацевтична, медична, сільськогосподарська та харчова продукція, включно з пшеницею та добривами;
  • гуманітарні вантажі;
  • окремо передбачена можливість робити виключення для російських компаній у вивезенні та передачі культурних цінностей, наданих у тимчасове користування.

МІУ вважає, що відповідних санкцій недостатньо.

Економічні наслідки санкцій мають бути співмірними втратам, які завдала Росія українським та європейським споживачам внаслідок знищеної інфраструктури – тисяч кілометрів доріг, залізничних станцій, аеропортів та заблокованих морських портів. Наразі ті вантажі, які не можуть вивозитися з українських портів, будуть постачатися до ЄС автомобільним та залізничним транспортом. Витрати на побудову нових логістичних маршрутів становитимуть мільярди, – повідомили у відомстві.

Йдеться не лише про втрати України, але і країн Європи – щоб прийняти ці вантажі, країни-члени ЄС мають підготувати свою інфраструктуру складів, митних пунктів, роботи санітарних служб тощо.

Відповідно такі країни більш ймовірно скористаються цими винятками та знову дозволять агресору заробляти на європейських ринках, щоб продовжувати свої злочини на території України, – заявили в МІУ.

На думку урядовців, низка країн ЄС займають нейтральну позицію та утримуються від прямого звинувачення Росії у війні проти України. 

Вказані винятки залишають відкритою можливістю для великого бізнесу в ЄС повернутися до звичних економічних зв’язків з Росією.

Причиною п'ятого пакета санкцій Єврокомісії стало засудження воєнних злочинів Росії, зокрема масових вбивств цивільних українців у Бучі та інших населених пунктах. Зважаючи на це, не зрозуміла доцільність таких напівзаходів, які залишають величезний простір для обходу санкцій.

Така позиція партнерів не виглядає послідовною та логічною, – вважають в міністерстві.

Нагадаємо, що Італія зміцнює енергетичні зв’язки з Алжиром, щоб уникнути постачань російського газу.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Світова організація торгівлі: війна росії проти України може знизити зростання світової економіки на 1,3% Світова організація торгівлі: війна росії проти України може знизити зростання світової економіки на 1,3%
На глобальному рівні це може у довгостроковій перспективі скоротити ВВП приблизно на 5 відсотків.
Світовий банк виділив Україні $350 мільйонів, — Зеленський Світовий банк виділив Україні $350 мільйонів, — Зеленський
Світовий банк упродовж двох років спрямував близько 350 млн доларів до державного бюджету України на підтримку соціальних програм.
Loading...
Load next