США співпрацюють з Україною, щоб вивезти зерно в Африку

США співпрацюють з Україною, щоб вивезти зерно в Африку
До вторгнення Росії Україна експортувала шість мільйонів тонн зерна на місяць, але російська морська блокада Чорного моря означає, що зерно, яке могло б прогодувати 400 мільйонів людей, застрягло в Україні.

Чиновники США заявляють, що співпрацюють з Україною, щоб забезпечити експорт приблизно трьох мільйонів тонн зерна для уникнення голоду, що наростає у світі, особливо в Африці. 

Про це повідомляє Голос Америки, передає ПравдаТУТ News.

Україна не може вивезти мільйони тонн зерна до решти світу, який стикається з нестачею продовольства та високими цінами на продукти через вторгнення росії в країну. Джим О'Браєн, голова Управління з координації санкцій Державного департаменту США стверджує, що їжі достатньо, щоб прогодувати мільйони, але вторгнення росії ускладнює її вивезення з країни.

Отже, зараз в Україні 20 мільйонів тонн зерна очікує на вивезення. І знову ж таки, в звичайний рік все це вже було б на ринку, але це не так і для цього є одна причина. Звичайно, є багато причин глобальної тенденції зменшення продовольчої безпеки. Але це 20 мільйонів тонн, які можуть прогодувати від 200 до 400 мільйонів людей, які лише чекають рішення росії, - додає О'Браєн.

У виданні зазначають, що на росію та Україну припадає чверть світового експорту зерна. Експерти кажуть, що дефіцит зерна в інших залежних від поставок з України країнах призводить до зростання цін на продукти харчування.

У розмові з французькими ЗМІ France 24 і RFI Салл сказав, що якщо Африка не отримає пшеницю з України, на континент очікує голод і можлива нестабільність.

Нагадаємо, Кулеба заявив, що Україна робить усе можливе для відновлення експорту продовольства в Африку.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Loading...
Load next