Справа "Роттердам+": розслідування завершено – НАБУ

Справа "Роттердам+": розслідування завершено – НАБУ

НАБУ і САП 22 вересня завершили розслідування у справі "Роттердам+" та відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення. Повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Після рішення АП ВАКС керівник САП Олександр Клименко скасував рішення про закриття провадження.

Зазначається, що серед підозрюваних:

  • ексголова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • директор ДП "Оператор ринку" (на момент запровадження "Роттердам+" - член НКРЕКП);
  • начальник відділу НКРЕКП;
  • керівник управління НКРЕКП;
  • заступник комерційного директора однієї з приватних компаній групи - ключового оператора ринку теплогенерації України;
  • директор департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

Дії всіх шістьох осіб кваліфіковано за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України ("Зловживання службовим становищем"). Представникам приватних компаній інкримінують пособництво, - заявляють в НАБУ.

За версією слідства, у так звану формулу "Роттердам+", яка була затверджена у 2016 році НКРЕКП задля розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме - на транспортування вугілля в Україну з порту у Роттердамі. 

У результаті використання такої методики обчислення протягом 2016-2017 рр. кінцеві споживачі переплатили понад 18 млрд грн, що підтверджується висновком експертизи. Збитки, завдані через застосування формули у 2018-2019 рр., будуть розслідувані в окремому провадженні, - підкреслюють в НАБУ.

Ухвалити таку формулу обчислення НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки.

Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте в березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав.

Як наслідок, відбулось зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності, - додали у відомстві.

У НАБУ зазначили, що справа "Роттердам+" є унікальною з багатьох причин.

Тут і її складність (аналіз 1200 складових формули, сотні тисяч аркушів досліджених документів, десятки обшуків та понад півсотні допитів), і загальний розмір завданої шкоди (39,9 млрд грн), і зухвалість злочину (реалізація під час збройної агресії РФ). Але є ще одна особливість – не дивлячись на переконання детективів у наявності вичерпних доказів, справу "Роттердам+" декілька разів закривали.

НАБУ неодноразово підкреслювало – докази, зібрані у справі "Роттердам+" є достатніми, а надати їм оцінку має лише суд. Саме тому скасування постанови про її закриття є важливим кроком на шляху до неупередженого обвинувачення та справедливого вироку, - йдеться у позиції НАБУ.

Нагадаємо, що "Британія готова надати фінансову підтримку Україні для закупівлі газу" – Шмигаль.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 31
 
Читайте також
Кіпрський суд запрошує Коломойського до розгляду позову ПриватБанку Кіпрський суд запрошує Коломойського до розгляду позову ПриватБанку
Окружний суд Лімассола, Кіпр, запрошує Ігоря Коломойського до розгляду позову державного ПриватБанку на $5,5 млрд/
«Тарифна» комісія запровадила тимчасові обмеження на ринку електроенергії «Тарифна» комісія запровадила тимчасові обмеження на ринку електроенергії
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вжила невідкладних заходів для стабілізації ціноутворення на ринку електроенергії.
Loading...
Load next