S&P знизило кредитний рейтинг України

S&P знизило кредитний рейтинг України

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті з «CCC+» до «CCC» з негативними прогнозами.

Про це йдеться в повідомленні S&P.

Рейтингова дія відбулася слідом за офіційною заявою України про те, що вона реструктуризує свій зовнішній борг в іноземній валюті, щоб відновити стійкість державного боргу, у рамках нещодавно погодженої чотирирічної угоди про розширену кредитну лінію на суму $15,6 млрд із МВФ, - пояснило агентство своє рішення.

Негативний прогноз за довгостроковим рейтингом в іноземній валюті відображає ризики для обслуговування комерційного боргу України з огляду на план уряду щодо його реструктуризації.

Водночас агентство підтвердило рейтинги України в національній валюті на рівні «CCC+/C» і «uaBB» за національною шкалою, оскільки держборг у гривні не входить до плану реструктуризації. Прогноз за рейтингом у національній валюті стабільний.

Наступна запланована публікація суверенного рейтингу України – 8 вересня 2023 року.

Агентство зазначає, що може ще знизити рейтинги протягом наступних 12 місяців, якщо вважатиме майже напевно, що комерційні боргові зобов'язання буде включено до реструктуризації державного боргу.

Також у повідомленні наголошується, що середньострокові макроекономічні перспективи України значною мірою залежать від тривалості та розвитку війни, за базовим припущенням, у найближчому майбутньому припинення бойових дій не буде.

Нагадаємо, Молдова і Греція підписали газовий контракт

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Україна увійшла в ТОП-10 країн з найбільшим заробітком на Bitcoin Україна увійшла в ТОП-10 країн з найбільшим заробітком на Bitcoin
Минулого року українські інвестори заробили на Bitcoin сотні мільйонів доларів, що дозволило Україні увійти в ТОП-10 країн, які найбільше заробили на криптовалюті.
Скільки заробили банки України: названо найприбутковіші та збиткові банківські установи Скільки заробили банки України: названо найприбутковіші та збиткові банківські установи
Національний банк оприлюднив список найприбутковіших, а також і найзбитковіших банків України за підсумками першого кварталу 2021 року.
Оприлюднено рейтинг найбагатших громад Львівщини Оприлюднено рейтинг найбагатших громад Львівщини
Львівська ОДА оприлюднила рейтинг усіх 73 об’єднаних територіальних громад області, сформований на основі фінансових показників їх діяльності у першому кварталі 2021 року.
Loading...
Load next