Угорщина хоче продовжити заборону на імпорт українського продовольства

Угорщина хоче продовжити заборону на імпорт українського продовольства

Якщо ЄС не продовжить заборону на імпорт українського продовольства до пʼяти країн, Угорщина зробить це на своєму рівні і розширить список продукції.

Про це повідомляє міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, передає Agrarszektor.

За словами угорського урядовця, в такому випадку в його країну буде заборонений імпорт не чотирьох, а 24 продуктів із України.  Відповідний крок в Будапешті пояснюють захистом внутрішнього ринку.

Останніми роками сільське господарство Угорщини переживає одне потрясіння за іншим: Covid-19, посуха, війна в Україні та її наслідки, енергетична криза, зростання цін і те, що дешева українська сільськогосподарська продукція “заполонила європейський ринок”, – це труднощі для виробників, ‒ наголосив міністр.

Попри кращий врожай, дешева конкуренція ускладнює продажі. Навесні 2023 року кілька держав ЄС спершу самостійно вирішили призупинити імпорт певних українських продовольчих товарів. Це відбулося після того, як фермери в низці країн протестували через безмитний імпорт українського зерна, який призвів до зниження їхніх доходів. 

Відомо, що Угорщина поширила заборону на 25 товарів: зернові культури, насіння ріпаку та соняшнику, борошно, олію, мед, деякі види м’яса тощо. Єврокомісія розкритикувала такі кроки, назвавши односторонні дії держав-членів ЄС щодо торгівлі неприйнятними.

Надалі було проведено перемовини, за результатами яких імпорт низки товарів до Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини заборонили на рівні Єврокомісії, а самостійні заходи країн було скасовано. Під обмеження потрапили пшениця, кукурудза, ріпак та насіння соняшника українського походження. Транзит продовольства через ці країни зберігся.

Наразі обмеження діятимуть до 15 вересня. Однак прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що його країна хоче дотримуватися чинної політики щодо імпорту українського продовольства й після цієї дати.

Нагадаємо, В Україні зафіксовано понад 16 тисяч злочинів рф

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
ЄС відмовився від планів забороняти морські перевезення російської нафти - FT ЄС відмовився від планів забороняти морські перевезення російської нафти - FT
У шостому пакеті санкцій може зберегтися заборона європейським компаніям надавати послуги, включаючи страхування, необхідні для транспортування російської нафти по всьому світу.
Loading...
Load next