Для економіки України 2024 рік буде складнішим, ніж цей рік – Reuters

Для економіки України 2024 рік буде складнішим, ніж цей рік – Reuters

В британському виданні Reuters зазначають, що 2024 рік, безперечно, буде складнішим для економіки України, ніж цей рік, і Україні доведеться більше покладатися на власні ресурси.

Про це повідомляє Reuters.

Україна планує покрити бюджетний дефіцит наступного року в 43 мільярди доларів переважно коштом іноземної фінансової допомоги, включаючи 18,5 мільярдів євро від Європейського Союзу та понад 8 мільярдів доларів із пакета США.

Обидва пакети поки що заблоковані – республіканцями в Конгресі США та Угорщиною в Європейському Союзі, – але врешті-решт їх мають прийняти, хоча питання про фінансову допомогу США залишається під знаком питання, зазначають економісти та іноземні дипломати.

Головний економіст Dragon Capital Олена Білан заявила, що у 2024 році Україні може не вистачити кількох мільярдів доларів, але дефіцит у 10 мільярдів доларів створить проблеми для макроекономічної стабільності та програми Міжнародного валютного фонду (МВФ).

МВФ, який схвалив новий транш у розмірі 900 мільйонів доларів цього місяця, вимагає твердих гарантій фінансування на наступні 12 місяців, тому значне скорочення зовнішнього фінансування, за її словами, може поставити під сумнів його програму.

Білан додала, що це може змусити Україну підвищити податки, що буде контрпродуктивно для економіки, або навіть надрукувати гроші для бюджету, що також ризиковано.

Голова Центробанку Андрій Пишний зазначив, що друкування грошей було б крайнім заходом, до якого цього року вдаватися не планують.

Україна також має знайти спосіб реструктуризувати близько 20 мільярдів доларів міжнародного боргу наступного року після того, як у серпні 2022 року власники суверенних облігацій погодилися на дворічне заморожування виплат.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що уряд сподівається повністю забезпечити зовнішнє фінансування у 2024 році, але додав, що якщо війна триватиме довше, то “сценарій включатиме необхідність адаптації до нових умов”.

Нагадаємо, На Півночі країни створили "водні" мобільні групи - Наєв

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Посівна у воєнний час: аграріям спростили доступ до пального і пестицидів Посівна у воєнний час: аграріям спростили доступ до пального і пестицидів
Посівна в Україні через холодну погоду зсувається на кінець березня, а в деяких областях — навіть на першу декаду квітня. Це дасть змогу аграріям краще підготуватися до виходу в поле, повідомив Лещенко.
У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ
Від зростання цін на енергоносії та продукти харчування до економічних санкцій і шкоди, завданої інвестиційній довірі, наслідки можуть бути далекосяжними, але їх важко оцінити кількісно.
Loading...
Load next