Рахункова палата розкрила витрати України на утримання російських військовополонених

Рахункова палата розкрила витрати України на утримання російських військовополонених
З березня 2022 по червень 2024 Мін'юст створив 4 табори та понад 50 дільниць для утримання російських військовополонених, витративши 294,2 млн гривень

З березня 2022 року до червня 2024 року Міністерство юстиції України створило чотири табори для утримання російських військовополонених. Також було організовано їхнє розміщення, охорону та медичне забезпечення на понад 50 дільницях, облаштованих в установах виконання покарань. На ці заходи було виділено 294,2 млн гривень.

Про це повідомляє Рахункова палата.

У звіті зазначено, що значну допомогу у забезпеченні належних умов для військовополонених надали благодійні організації та міжнародні партнери, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Через повномасштабне вторгнення РФ у 2022 році Україна зіткнулася з необхідністю утримання великої кількості російських військовополонених. Оскільки спеціальної інфраструктури для цього не було, уряд швидко організував систему їх утримання під керівництвом Міністерства юстиції.

Україна забезпечує військовополоненим належні умови розміщення, безпеку, медичну допомогу, право на працю та інші гуманітарні права відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Водночас аудит Рахункової палати вказав на необхідність комплексного підходу до перепрофілювання установ, зокрема розробки стратегії їхнього використання після закінчення війни.

Довідка: Женевська конвенція про поводження з військовополоненими — міжнародно-правовий документ, прийнятий у 1929 році та уточнений у 1949 році, який регулює права та умови утримання військовополонених.

Нагадаємо, Теракт біля ТЦК на Житомирщині: підозрюваних затримали

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ
Від зростання цін на енергоносії та продукти харчування до економічних санкцій і шкоди, завданої інвестиційній довірі, наслідки можуть бути далекосяжними, але їх важко оцінити кількісно.
Євросоюз ще на півроку продовжив економічні санкції проти Росії Євросоюз ще на півроку продовжив економічні санкції проти Росії
Європейський союз знову продовжив економічні санкцій проти Росії через агресію у бік України. Обмеження діятимуть щонайменше до 31 липня 2022 року.
Loading...
Load next