Найбільша техногенна катастрофа в історії людства: 37 років тому на ЧАЕС сталися вибухи

Найбільша техногенна катастрофа в історії людства: 37 років тому на ЧАЕС сталися вибухи
37 років тому на ЧАЕС сталися вибухи. Нині ж над Україною нависла інша ядерна загроза – окупація ЗАЕС

Найбільша техногенна катастрофа в історії людства: два вибухи на четвертому енергоблоці. Ніч на 26 квітня 1986 року - Чорнобильська АЕС.

За офіційними даними, радіоактивного ураження зазнали більш як пів мільйона осіб. Навколо ЧАЕС створили 30-кілометрову зону відчуження.

Радіоактивна хмара накрила 13 країн, і першою забила на сполох Швеція, а не СРСР. “Совєти” спершу намагалися приховати розміри трагедії. 2019 року, американська розвідка розсекретила Звіт про Чорнобильську катастрофу. В перші дні в офіційних документах СРСР число загиблих було зменшено в 50 разів, а всі, хто були поруч з четвертим енергоблоком, або загинули відразу, або отримали смертельну для людини дозу радіації.

Не менш ніж сотня людей могли перебувати у безпосередній близькості до реактора під час вибуху,  що розірвав будівлю реактора та спричинив значні пошкодження конструкції.

Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують, що через аварію лише серед ліквідаторів, померли десятки тисяч осіб, в Європі засвідчено 10 000 випадків вроджених патологій у новонароджених, стільки ж випадків раку щитоподібної залози й очікується ще 50 тисяч. А от Чорнобильський форум - організація під егідою ООН, МАГАТЕ і ВООЗ додає: кількість можливих жертв дотепер і в найближчі десятиліття оцінюється в декілька тисяч осіб. Адже малі дози опромінення хоч і складно виявити, але з людського організму вони не зникають безслідно.

Порушення правил експлуатації АЕС, недосконалий реактор, проєктні помилки, диверсія - про причини вибухів сперечаються і досі.

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Найстрашніша аварія сучасності: 35 річниця Чорнобильської катастрофи Найстрашніша аварія сучасності: 35 річниця Чорнобильської катастрофи
В ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася найбільша техногенно-екологічна катастрофа ХХ століття.
Loading...
Load next