Молдова готова виплатити "Газпрому" трохи більше 1% боргу

Молдова готова виплатити "Газпрому" трохи більше 1% боргу

Уряд Молдови пропонує "Газпрому" $8,6 млн для врегулювання суперечки про історичний борг країни за газ.

Про це під час брифінгу заявив міністр енергетики Молдови Віктор Парліков, повідомляє Newsmaker.

За його словами, більша частина боргу – не підтверджена, до цього дійшли висновки міжнародні аудитори. Ба більше, аудитори резюмували, що у "Молдовагазу", молдовської газотранспортної компанії, що є "дочкою" "Газпрому", є право висунути своїй материнській компанії фінансові вимоги.

Парліков розповів, що аудитори відштовхувалися від суми боргу "Молдовагазу" перед "Газпромом" у $709 млн: таку суму визначив російський монополіст.

Аудит підтверджує, що щодо найбільшої частини боргу або не подано всіх документів, або вона не підлягає виконанню. Із 709 млн більша частина не підтверджена або нездійсненна, – заявив міністр.

За його словами, звіт про аудит дає змогу "Молдовагазу" висунути свої претензії "Газпрому" – щодо оплати транзиту газу і з приводу зобов'язання з постачання обсягів газу Молдові.

"Якщо ви пам'ятаєте, "Газпром" торік безпідставно скоротив обсяг постачань до Молдови", – пояснив Парліков.

Виходячи з цього, позиція уряду полягає в тому, щоб компанія "Молдовагаз" виплатила $8,6 млн і всі претензії "Газпрому" були б зняті.

Парліков додав, що хоча позиція уряду є такою, тут "є і місце для дискусій". Тепер в уряді чекають реакції "Газпрому" на свої пропозиції. "М'яч на їхньому боці", – заявив Парліков.

Згідно з угодою, "Молдовагаз" і "Газпром" до 1 травня 2022 року мали підписати договір про врегулювання історичної заборгованості. А до цього часу молдовська сторона повинна була провести незалежний аудит цієї заборгованості, яка сягає $700 млн.

Однак Молдова попросила російський концерн відтермінувати цю дату через те, що не встигли провести аудит заборгованості.  Як пояснив тоді міністр інфраструктури Андрей Спину, оголошення конкурсу на вибір аудиторської компанії збіглося з початком війни в Україні. Через це великі аудиторські компанії не захотіли брати участь у конкурсі, щоб не відправляти своїх співробітників у Молдову.

11 серпня 2022 року Молдова уклала контракти з компаніями з Норвегії та Великої Британії на проведення аудиту боргів "Молдовагаз". На це уряд виділив 800 тис. євро.

Нагадаємо, Уряд вніс пропозицію про призначення колишнього очільника Донецької ОВА на посаду голови АМКУ

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
У Молдові ввели надзвичайний стан на 60 днів через борги "Газпрому" У Молдові ввели надзвичайний стан на 60 днів через борги "Газпрому"
Після введення НС, влада дозволить відстрочити оплату ПДВ з боку «Молдовагаз», а також виплатить в аванс компенсації населенню за січень, лютий та березень. 
Loading...
Load next