Голові правління гірничо-збагачувального комбінату повідомлено підозру у незаконному видобуванні надр на понад 157 млрд грн

Голові правління гірничо-збагачувального комбінату повідомлено підозру у незаконному видобуванні надр на понад 157 млрд грн

Голові правління гірничо-збагачувального комбінату, що належить до групи компаній, власником яких є народний депутат VII та VIII скликань, повідомлено про підозру.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Йому інкриміновано незаконне видобування корисних копалин та зловживання повноваженнями, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України). Голова правління, вступивши у злочинну змову з іншими невстановленими службовими особами гірничо-збагачувального комбінату, налагодили незаконну схему з використання корисних копалин з метою збагачення.

Під керівництвом підозрюваного підприємство, маючи ліцензією на видобування лише залізної руди, незаконно обробляло та реалізовувало інші породи корисних копалин, які були отримані в процесі видобування. Ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Натомість їх обробляли та отримували щебінь трьох різних фракцій, який продавали суб’єктам підприємницької діяльності.

З 2015 до 2021 року було незаконно видобуто понад 20 млн куб м корисних копалин – це приблизно 164 тисячі вагонів. Сума завданих збитків становить понад 157 млрд грн. За ці кошти можна придбати щонаймеше 4 нових комплекси Patriot.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та накладення арешту на майно з метою подальшого відшкодування збитків. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину, з метою притягнення їх до відповідальності.

Нагадаємо, НАЗК виявило необгрунтовані активи у самбірського воєнкома на понад 4,4 млн грн

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next