Лубінець звернеться до ООН і Червоного Хреста щодо відео зі стратою українських військових

Лубінець звернеться до ООН і Червоного Хреста щодо відео зі стратою українських військових

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернеться до Міжнародного комітету Червоного Хреста й Організації Обʼєднаних Націй щодо фіксації чергового воєнного злочину рф – страти українських захисників, які здавалися в полон.

Про це повідомив Лубінець у соцмережі.

У мережі зʼявилося відео страти російськими військовослужбовцями українських воїнів, які здавалися в полон! Це чергове порушення Женевських конвенцій та вияв неповаги до міжнародного гуманітарного права! Російська сторона знову і знову показує своє обличчя терориста, – зауважив омбудсмен.

Він нагадав, що "мандат МКЧХ передбачає фіксацію злочинів стосовно військовополонених. На поширеному ж відео чітко видно виконання українськими захисниками необхідних кроків, які свідчать про здачу в полон".

Воїни були обеззброєнні, а їхні руки – піднятими до гори. Вони не несли жодної загрози! Російська сторона мала взяти їх у полон та надати статус військовополонених, – підкреслив Лубінець.

До ООН омбудсмен планує звернутися, щоб її постійна моніторингова місія зафіксувала цей факт як ще один яскравий приклад порушення Росією норм міжнародного гуманітарного права. Лубінець наголосив, "що страта тих, хто здається в полон, є воєнним злочином, і світ не має цьому потурати. Росія ж повинна понести покарання за кожен подібний випадок страти захисників України".

Зазначу, що вони не поодинокі – це вбивство і бійця Олександра Мацієвського та інших військових, які здавалися у полон. Це і публічна страта військовополонених в Оленівці, – заявив він.

Уповноважений ВР висловив переконання, що правоохоронні й розвідувальні органи України зможуть встановити тих російських військових, які вчинили цей злочин. Водночас, за його словами, подібні злочини є відповідальністю також і вищого керівництва російської федерації.

Покарання мають понести всі, – наголосив омбудсмен.

Нагадаємо, Влада Естонії розглядає можливість депортації бажаючих отримати громадянство рф

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Окупант здався в полон разом із танком, щоб уникнути розстрілу Окупант здався в полон разом із танком, щоб уникнути розстрілу
Такий випадок не є поодиноким.
На окупованих територіях масово викрадають чоловіків призовного віку — розвідка На окупованих територіях масово викрадають чоловіків призовного віку — розвідка
Головна мета таких дій – «поповнення обмінного фонду».
Loading...
Load next