Митниця розпочала пілотний проєкт щодо здійснення пост-митного контролю

Митниця розпочала пілотний проєкт щодо здійснення пост-митного контролю

Державна митна служба України розпочала пілотний проєкт пост-митного контролю.

Про це повідомляє пресслужба Держмитслужби.

Держмитслужба реалізує рекомендаційно-технічний пілотний проєкт щодо здійснення пост-митного контролю, як однієї із форм контролю, визначеною статтею 336 Митного кодексу України. Мета проєкту - практична реалізація положень статті 337-1 МКУ, – йдеться у повідомленні.

Проведення пост-митного контролю полягає у перевірці інформації, зазначеної в митній декларації, та поданих документів.

Основними напрямами здійснення пост-митного контролю є:

  • контроль за правильністю визначення бази оподаткування;
  • контроль за правильністю класифікації товарів згідно з УКТЗЕД;
  • контроль за визначенням країни походження товарів;
  • контроль за наданням пільг в оподаткуванні, повнотою та своєчасністю сплати митних платежів;
  • контроль за достовірністю декларування вагових, кількісних та якісних показників, технічних та фізико-хімічних характеристик товарів, що впливають на рівень оподаткування;
  • контроль за дотриманням визначених МКУ вимог митних режимів;
  • контроль за дотриманням суб’єктами ЗЕД положень законодавства з питань нетарифного регулювання.
  • Пост-митний контроль не проводиться щодо всіх митних оформлень.

Проведення пост-митного контролю конкретних митних оформлень здійснюється митницею оформлення за результатами застосування системи управління ризиками. Також здійснення пост-митного контролю можливе лише щодо митних декларацій,  оформлення яких завершено не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку здійснення пост-митного контролю.

Під час проведення пост-митного контролю митниця, яка здійснила митне оформлення товару, може запитати документи, які не подавались до митного оформлення але містять відомості, що дозволяють перевірити заявлені у митній декларації дані.

Слід зазначити, що пост-митний контроль не є документальною перевіркою дотримання вимог законодавства України з питань митної справи. Податкові повідомлення-рішення за результатами проведення пост-митного контролю не виносяться.

Водночас результати пост-митного контролю враховуються системою управління ризиками та під час відбору підприємств для проведення документальних перевірок у подальшому. У разі виявлення помилок та/або невідповідностей даних, митниця інформує декларанта про такі невідповідності.

Нагадаємо, У Латвії домовилась готувати заборону імпорту зерна з РФ та Білорусі

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Правоохоронці "спіймали на гарячому" банду хабарників на Київській митниці  (фото) Правоохоронці "спіймали на гарячому" банду хабарників на Київській митниці (фото)
Співробітники Київської Держмитслужби вимагали з підприємців кошти за нестворення штучних перешкод у розмитненні товарів. Сума одноразового хабаря становила майже 8 тисяч доларів.
З України намагались незаконно вивезти понад 12 кг бурштину до ОАЕ та Катару (фото) З України намагались незаконно вивезти понад 12 кг бурштину до ОАЕ та Катару (фото)
Українські прикордонники викрили схему незаконного вивезення велетенських брил бурштину з України в ОАЕ і Катар.
На кордоні з Румунією чоловік намагався перевезти контрабанду у торті "Наполеон" (відео) На кордоні з Румунією чоловік намагався перевезти контрабанду у торті "Наполеон" (відео)
Учора, 23-річний мешканець Чернівецької області намагався перетнути кордон із набитим сигаретами тортом "Наполеон".
Loading...
Load next