Україна стала повноправним учасником ініціативи Federated Mission Networking

Україна стала повноправним учасником ініціативи Federated Mission Networking

Північноатлантична Рада НАТО затвердила заявку України щодо приєднання до ініціативи Federated Mission Networking (FMN) як афілійованого учасника.

Про це повідомило Міністерство оборони.

Зазначається, що FMN – ключова багатонаціональна ініціатива держав-членів та партнерів НАТО з питань взаємосумісності комунікаційних та інформаційних систем у багатонаціональних операціях, зокрема під проводом НАТО.

Спільнота вже налічує 38 учасників і має на меті сприяти ефективнішому обміну інформацією та забезпечувати бойове управління під час операцій. Держави-учасниці впроваджують спільні стандарти, протоколи та процедури задля взаємосумісності.

Ми вдячні партнерам за такий важливий сигнал підтримки. Приєднання України до FMN – це ще один доказ нашої готовності робити внесок у євроатлантичну безпеку та ділитися нашим досвідом з партнерами, ‒ зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

За її словами, "наші команди вже неодноразово доводили взаємосумісність наших систем під час спільних навчань НАТО CWIX, і ми готові поглиблювати роботу у цьому напрямі”. Міноборони подало лист про наміри щодо приєднання до FMN у листопаді 2022 року. З моменту подання листа про наміри Україна була спостерігачем при FMN.

Набуття статусу афілійованого учасника дозволить Україні брати участь у процесі прийняття рішень та робити внесок у розробку вимог до взаємосумісності, ‒ додали у Міноборони.

Нагадаємо, Болгарія заборонила в’їзд парі з РФ, яку підозрюють у шпигунстві

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next