В Україну після року роботи в Антарктиці повернулася 28-ма експедиція

В Україну після року роботи в Антарктиці повернулася 28-ма експедиція

Учасники 28-ї Української антарктичної експедиції повернулася додому в четвер, 18 квітня.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр. 

Зимівники подолали тривалий шлях. З української антарктичної станції "Академік Вернадський" до Чилі їх доправило наше судно "Ноосфера". У протоці Дрейка полярників застала найбільш штормова погода за весь час антарктичних місій під прапором України. З Чилі полярники дісталися літаками Польщі, а вже звідти автобусом приїхали в Україну.

28-ма Українська антарктична експедиція працювала на станції "Академік Вернадський" упродовж року. Команда проводила геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також підтримувала життєдіяльність станції.

Зокрема, науковці спостерігали за магнітним полем Землі, іоносферою, глобальною грозовою активністю, озоновим шаром, кліматом, живим світом Антарктики тощо. Експедиція значно розширила географію польових досліджень у морі та змогла провести повніші спостереження за птахами та ссавцями завдяки вдосконаленню зв'язку й логістики, а також використанню дронів. 

Очолював 28-му УАЕ полярник-рекордсмен Богдан Гаврилюк, який був у десятій зимівлі. Між нинішньою та попередньою експедиціями він захищав Україну, а після повернення знову піде на службу. 

Нагадаємо, У Польщі викрито російського агента, який пропонував спецслужбам рф замах на Зеленського

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
В Україну повернулись українські полярники 25-ї антарктичної експедиції В Україну повернулись українські полярники 25-ї антарктичної експедиції
Після року роботи на антарктичні станції "Академік Вернадський" в Україну повернулись полярники 25-ї антарктичної експедиції.
СБУ викрила контрабанду на понад 11 мільйонів гривень
Служба безпеки України затримала міжнародних контрабандистів, які вивозили бурштин через аеропорти "Львів" та "Бориспіль". Під час обшуків за місцями проживання у них було вилучено 1300 кг бурштину та понад 170 кг готових виробів.
Біля Шумів на Донбасі загинув український військовий Біля Шумів на Донбасі загинув український військовий
Чоловік підірвався на вибухівці. Від отриманих травм він загинув.
Loading...
Load next