Рада закликала світ визнати обстріл «Охматдиту» терористичним актом

Рада закликала світ визнати обстріл «Охматдиту» терористичним актом

Народні депутати України й керівництво ВР у спільній заяві закликають міжнародних партнерів відреагувати на обстріл Росією цивільної інфраструктури та дитячої лікарні «Охматдит», і визнати такі дії терактом.

Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради.

Сьогодні, 8 липня 2024 року Російська Федерація вчинила один з найкривавіших воєнних злочинів за час своєї незаконної, неспровокованої та невиправданої загарбницької війни проти України, - йдеться у заяві.

Ціллю атаки стали мирні українські міста, де російські ракети влучили у житлові будівлі, медичні заклади та об'єкти цивільної інфраструктури, констатували депутати. Вони назвали безпрецедентним за своєю жорстокістю цілеспрямований ракетний удар росіян по найбільшій та найстарішій дитячій лікарні України – Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», де проходять лікування тисячі дітей з усієї країни.

Цей жахливий злочин проти найменш захищених і найуразливіших – хворих дітей – не має пояснення та вражає своєю нелюдською природою, - наголошують політики.

У Верховній Раді нагадали, що з початку широкомасштабної збройної агресії РФ було зруйновано вщент 214 об’єктів медичної інфраструктури, які відновленню не підлягають, 1630 об’єктів – пошкоджено.

На переконання депутатів, удар росіян по «Охматдиту» вимагає жорсткої реакції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, «але наразі в Раді безпеки ООН головує держава-терорист, Російська Федерація, яка всупереч Статуту ООН набула статусу члена ООН і статусу постійного члена її Ради безпеки».

Це свідчить про системну деградацію системи міжнародних організацій та обумовлює потребу в пошуку нових дієвих безпекових механізмів, вказали у Верховній Раді.

Сьогодні – напередодні Вашингтонського саміту НАТО - ми розцінюємо цю злочинну атаку Російської Федерації як цинічний сигнал Альянсу, продиктований впевненістю росіян у своїй повній безкарності. Ця терористична атака потребує особливої реакції Союзників. Подальше зволікання із дієвими заходами протидії агресії Росії лише спонукатиме агресора до масштабування злочинів та продовження геноцидальних практик, - наголошується в заяві.

Її автори додали:  сьогоднішньою атакою Росія показала, що вона не прагне ні миру, ні переговорів та не має наміру відмовлятися від своєї агресивної мети знищити Україну.

У зв'язку з цим парламентарії закликають міжнародних партнерів надати Україні всю необхідну зброю, серед яких: системи ППО Patriot і SAMP/T, ракети для них, далекобійна зброя, артилерійські системи та снаряди, БПЛА та системи РЕБ в достатніх обсягах, а також зняти обмеження для використання даної техніки, аби наша держава змогла захистити себе від російського терору.

Окрім цього, українські політики закликали уряди й парламенти інших держав, універсальні та регіональні міжнародні організації та їхні парламентські інституції негайно відреагувати на «варварську атаку, вчинену Російською Федерацією, та визнати її терористичним актом».

Заява також закликає міжнародну спільноту здійснити всі можливі заходи для розслідування цього та інших злочинів і притягнення до відповідальності та справедливого покарання всіх винних.

Народні депутати наполягають, що задекларована відданість цілям і принципам Статуту ООН вимагає від держав-членів здійснювати найжорсткіший дієвий політичний та санкційний тиск на Росію та її посадових осіб, включаючи найвище керівництво з метою припинення збройної агресії проти України та відновлення світового порядку, заснованого на повазі до норм міжнародного права та Статуту ООН.

Водночас документ закликає держави НАТО посилити військово-технічну допомогу Україні, закрити українське небо та прийняти рішення про можливість збиття засобами країн Альянсу російських ракет над Україною.

Нагадаємо, На ЗАЕС рф не проводить ремонти й техобслуговування в належному обсязі

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Теги: 
Loading...
Load next