ISW: російський удар ракетою «Орєшнік» по Дніпру не свідчить про ядерну загрозу
Ракетний удар балістичною ракетою «Орєшнік» по Дніпру, а також заяви Володимира Путіна, не є ознаками значних змін у військових можливостях Росії чи зростання ризику ядерного удару.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
21 листопада Путін здійснив демонстративний удар по Дніпру, використавши ракету з боєголовками, що розділяються. Він також заявив, що готовий атакувати країни, які підтримують удари України по російських тилових об’єктах.
Заява Путіна від 21 листопада демонструє, що постійне брязкання зброєю з боку Москви значною мірою залишається риторичним. Але ні вона, ні удар балістичною ракетою "Орєшнік" не є суттєвою зміною у можливостях російського удару чи ймовірності застосування ядерної зброї, – йдеться у звіті інституту.
Аналітики нагадують, що Росія вже регулярно застосовує ракети «Іскандер», «Кинджал» і Х-101, які можуть нести ядерні боєголовки. Удар по Дніпру вирізняється лише тим, що ракета «Орєшнік» має здатність розділятися на кілька частин, спричиняючи більші руйнування.
Експерти також наголошують, що подібні погрози Кремля не мають впливати на рішення західних союзників щодо підтримки України. Путін неодноразово змінював риторику про так звані «червоні лінії», але його заяви залишаються здебільшого порожніми.
Українські сили, починаючи з квітня 2023 року, регулярно завдають ударів по окупованих територіях, зокрема Криму, використовуючи американські ракети ATACMS і британські Storm Shadow. Це підриває риторику Кремля про неминучі наслідки, адже погрози Москви досі не вилилися у конкретні дії.
Нагадаємо, BBC: РФ передала Північній Кореї нафту в обмін на військову допомогу
Юлія Педюк - pravdatutnews.com