Медик та тренер Львова пояснюють чому виникають грижі

Медик та тренер Львова пояснюють чому виникають грижі
До появи гриж призводить все, що викликає внутрішньочеревний тиск. Зокрема підіймання важких предметів і навіть закрепи та постійний кашель. Також на це впливає і генетика.

До появи гриж призводить все, що викликає внутрішньочеревний тиск. Зокрема підіймання важких предметів і навіть закрепи та постійний кашель. Також на це впливає і генетика. Певний час вони не турбують людину, аж доки не почнуть боліти та збільшуватись.

"Появляється пекучий біль, чи то в паху, чи то в пупку. Потім той біль проходить. Через деякий час в цьому місці появляється випячування, яке спершу одного розміру, а потім починає помаленьку збільшуватись", - розповів завідувач хірургічного відділення 2-го поліклінічного відділення 1-ї МКЛ ім. Князя Лева Павло Лисий.

В залежності від місця розташування, кили поділяють на зовнішні та внутрішні.

Окрім цього, він додав: "Зовнішні грижі: пахові, стегнові, пупкові, грижі білої лінії живота, грижі запирального отвору, грижі спігелевої лінії".

Грижі також бувають вправимі та невправимі. Часто ці утвори можна легкими рухами втиснути назад в черевну порожнину, але є і такі, які вже ніяк не виправити. Також зустрічаються і післяопераційні грижі.

Разом із тим, він зазначив: "Це важка операція або онкологічна, або був запущений випадок холециститу чи апендициту, коли хірургам прийшлося багато працювати з тим, щоб навести порядок, так би мовити, в черевній порожнині й, зашиваючи черевну порожнину, вона дегенерувалася".

Є і такі грижі, які непомітні неозброєним оком. Їх називають діафрагмальними. Вони можуть супроводжуватись болем за грудиною, печією, частими відрижками та затрудненням при ковтанні.

Завідувач хірургічного відділення заявив: "З віком, можливо, трошки розтягнення, вона стає менш еластичною, з'являються грижеві випячування в ділянці стравоходу. В місці переходу в черевну порожнину. Зовні вони не помітні, це може тільки визначити кваліфікований спеціаліст, а саме провести фіброгастроендоскопію".

Стикаються з грижами чимало професійний спортсменів-важкоатлетів. І, як показує практика, впливає на це неправильно дозоване фізичне навантаження.

Своєю чергою тренер Сергій Климчук пояснив: "В нас люди люблять виходити на велику вагу відразу без підготовки. І, по факту, або виходять надриви, розтягнення, різного роду травми, навіть грижі, також протрузії можна спокійно отримати. Вони нехтують якісною розминкою і не розігріваються".

Спортом займатися безперечно потрібно. Легкий біг, ходьба, віджимання або ж присідання негативно на організм точно не вплинуть. Але от якщо ви хочете підібрати для себе важчі фізичні навантаження, то тут без порад тренерів не обійтись.

"Треба дивитися під людину. В кожного різні антропометричні дані, відповідно силові показники так само відрізняються. Розминка з будь-якою або з власною вагою тіла. Можна зробити мінімальні віджимання, підтягування, розминку або просто з невеличкими гантелями 0.5 кг, щоб розігріти просто суглоби й зв’язки це ідеально підійде", - додав тренер.

А щоб під час тренувань не виникло ускладнень, використовують спеціальні корсети.

Також Сергій Климчук розповів: "Корсет використовують для того, щоб притримувалися м'язи, тобто він стягує і відповідно, якщо є якась грижа чи протрузія, зміщення не відбувається. Також потрібно м'язовий корсет закачувати так, щоб не тільки з ним працювало, а саме щоб м'язи тримало".

Лікують грижі лише хірургічним методом. Ніякі таблетки, мазі та інші препарати не допоможуть. І якщо вона все таки зявилась, то звізитом до лікаря краще не затягувати, щоб не допустити небезпечних ускладнень.

Завідувач хірургічного відділення 2-го поліклінічного відділення 1-ї МКЛ ім. Князя Лева Павло Лисий: "Часто буває так, що грижа утворилася, людина з нею ходить, до лікарів не звертається. Утворився грижовий мішок, який час від часу попадає в міст черевної порожнини. Чи то петля сальника або кишки, чи при різкому кашлі, напруженні підняття внутрішньочеревного тиску там може наступити защемлення при фізичних перевантаженнях".

Це для здоров’я дуже небезпечно, і в таких випадках операція потрібна негайно. Зазначимо, що грижі у жінок найчастіше провокують пологи, оскільки під час вагітності розтягується черевна стінка. А от надмірна вага може спровокувати виникнення післяопераційних гриж.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
На курортах Кирилівки масово отруїлися відпочивальники
У гостей відпочинкового комплексу  «Дніпровські зорі» в Запорізькій області після прийому їжі масово погіршилося самопочуття.
Найближчими днями декілька областей України можуть потрапити до "червоної" зони - Шмигаль Найближчими днями декілька областей України можуть потрапити до "червоної" зони - Шмигаль
У "червоній" зоні карантину заклади освіти працюватимуть офлайн, лише якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації.
Loading...
Load next