Львівські медики розповідають як змінився коронавірус за 6 місяців

Львівські медики розповідають як змінився коронавірус за 6 місяців
Поки вся Україна спостерігала як поширюється коронавірус світом, непомітно він дійшов і до нас.

Поки вся Україна спостерігала як поширюється коронавірус світом, непомітно він дійшов і до нас. 3 березня цього року у Чернівецькій області був зафіксований перший випадок захворювання, який був завезений з Італії. З цього часу пройшло вже пів року, проте за цей період виникло більше запитань, аніж відповідей, адже вірус до кінця не вивчений і весь час змінює клінічну симптоматику.

"В березні були здебільшого такі симптоми, як підвищення температури, гарячка, була закладеність носа, задишка, виражена втома, слабість, болі в м'язах. І тоді можна було припускати, що людина хворіє на COVID-19", - зазначає лікарка-імунолог Львівського обласного діагностичного центру Христина Ліщук-Якимович.

Якщо на початку коронавірус могли розпізнати за гарячкою, сухим кашлем та задишкою, то сьогодні симптомів є так багато, що часом його важко відрізнити не те, що від застуди на яку він найбільше схожий, а навіть від отруєння.

"На сьогодні ми маємо іншу клінічну симптоматику: нестерпний біль в горлі, порушення ковтання, важкість при ковтанні. Ці всі симптоми пів року тому ще не були характерні для пацієнтів з коронавірусною інфекцією", - каже медик.

З'явився і такий симптом як діарея, який зараз значно почастішав, особливо у дітей, а також втрата нюху і смаку.

За словами лікарки-інфекціоніста Львівської обласної інфекційної лікарні Людмили Гринів, випадки у пацієнтів сьогодні є важчими, ніж на початку пандемії. Проте, кожен пацієнт має свій перебіг коронавірусної хвороби.

"Вірус мутує і по-різному уражає наш організм. Можливо він також і уражає різні органи, а особливо органи дихання: легені страждають найчастіше у всіх пацієнтів, але також він уражає нирки, печінку, центральну нервову систему. Ті органи, які здавалось би, не є такими відкритими до дії вірусу", - пояснює лікарка-імунолог.

Хтось може не захворіти навіть якщо уся сімя навколо інфікована, хтось дізнався про те, що перехворів вірусом лише з досліджень, адже на собі навіть не відчув, хтось потрапив до реанімації на апарат ШВЛ, а хтось на жаль не зміг побороти інфекцію. Як і перебіг, так і симптоматика у всіх різна. Але ж від чого це залежить?

"В першу чергу, від роботи імунної системи, від локального місцевого імунітету. Тобто якщо добре працюють наші бар'єри, захищені слизова носа, ротової порожнини. В особи, яка немає хронічних стоматитів, герметичної інфекції та схильності до частих вірусних інфекцій, він краще працює", - розповідає лікарка-імунолог.

Варто зазначити, що навіть якщо людина перехворіла,це не означає, що більше ніколи не заразиться. Антитіла до вірусу можуть зберігатися лише 3-4 місяці. Після цього можливі ризики повторного зараження.

Після одужання обов’язково потрібно підтримувати свій імунітет. Особливо зараз, коли на порозі сезон грипу.

"Якщо це захворювання в когось перетікало без ускладнень, тобто не розвивалась пневмонія, не було дихальної недостатності чи інших, то така особа має звернутись до клінічного імунолога на консультацію, щоб відрегулювати свою опірність, покращити стан імунної системи, тим самим надалі захиститись як від повторного ре інфікування коронавірусом, так і від інших вірусів", - радить лікарка-імунолог Львівського обласного діагностичного центру Христина Ліщук-Якимович.

Лікуватися самостійно або ігнорувати навіть найменші симптоми лікарі не рекомендують. Адже навіть незначна температура може бути проявом ураження легень і початок розвитку пневмонії.

Зазначимо, що загалом в Україні майже 200 тисяч лабораторно підтверджених випадків інфікування вірусом COVID-19. Майже 90 тисяч пацієнтів вже одужало, та водночас близько 4 тисяч летальних випадків.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next