Львівські медики пояснили як надати першу медичну допомогу при інсульті
Кожен п’ятий українець в зоні ризику отримати інсульт і кожен може стати свідком цієї ситуації. Тому першу медичну допомогу до приїзду швидкої повинен надати той, хто перебуває біля потерпілого.
Лікар навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Володимир Ананєвич розповів, що інсульт, а саме гостре порушення мозкового кровообігу поділяється на геморагічні та ішемічні. В основному стаються останні (приблизно 80%). Вони трапляються тоді, коли судина, яка забезпечує головний мозок киснем і поживними речовинами, перекриває його.
Геморагічні інсульти трапляються тоді, коли стається вилив цієї ж крові в речовину мозку.
Інсульт має декілька основних ознак, за якими можна розпізнати розвиток хвороби:
- М – МОВЛЕННЯ людини порушується і стає нерозбірливим
- О – ОБЛИЧЧЯ асиметричне, особа не може усміхнутися
- З – ЗАПАМОРОЧЕННЯ виникає раптово
- О – ОЧІ, різко погіршується зір одним або обома очима
- К – КІНЦІВКИ не відчуваються, німіють, людина не може підняти руки вгору або одна рука занадто слабка і не ворушиться.
"Також можна звернути увагу на такі деталі: людина може скаржитись на сильний головний біль; у неї може бути хитка хода або позиція, їй складно контролювати свої рухи; її язик буде висуватись з ротової порожнини не чітко по центру, а зміщуватись в одну чи іншу сторону", - зазначає лікар навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Олег Щебель.
Якщо серед зазначених варіантів, в людини є хоча б один, це означає що негайно потрібно викликати швидку за номером 103. А до приїзду медиків, першу медичну допомогу потрібно надати самостійно.
У першу чергу, фахівці наголошують, що не потрібно панікувати. Далі людину потрібно покласти в правильне безпечне бокове положення (адже під час того як, розвивається інсульт, особа може захлиснулась блювотними масами), а також знаходитись біля людини й слідкувати за станом її свідомості, поки не приїхали медики.
Окрім того, є речі, які категорично при інсульті робити не можна:
- обливати особу водою;
- давати ліки;
- проколювати кінчики пальців та вух, щоб виступили крапельки крові;
- задавати які-небудь травми, робити рухи з людиною.
Зазначимо, що куріння, гіпертонічна хвороба, ожиріння, зловживання алкоголем, цукровий діабет та малорухливий спосіб життя підвищують ризики отримати інсульт.
https://www.youtube.com/watch?v=XEYqfPhJGA4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR...Нагадаємо, що львівські медики вчать надавати першу допомогу при удушенні. Спершу потрібно зорієнтуватися що з нею, якщо людина не може відповідати.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.