Львівські спеціалісти про ментальне здоров’я чоловіка
Якщо щось заболить, як і чоловіки, так і жінки, звичайно ж, йдуть до лікарні. Але от коли важко на душі, то в основному по допомогу звертаються лише жінки. За статистикою, сильна половина людства набагато менше відвідує психолога.
І справді, чоловіки рідше говорять про свої проблеми з ментальним здоров’ям. Для декого це прояв слабкості. Але часто вони можуть це просто не визнавати.
Комусь розмова з другом може допомогти, комусь відпочинок. Але, якщо душевний стан не в порядку довгий період часу, і не вдається з цим впоратись, то це аж ніяк не прояв слабкості. Це означає, що як і будь-який орган в нашому організмі, душу потрібно лікувати.
Попри те, що сильною половиною людства звикли називати чоловіків, жінки часом можуть взяти контроль в сім’ї чи в стосунках у свої руки. І це теж може впливати на психологічний стан чоловіка. І через це трапляється так, що чоловіки часом шукають розв'язання цієї проблеми в алкоголі чи наркотиках.
Це лише відвертає від певних проблем, але не вирішує їх. І кожного разу, коли чоловік хоче таким чином приглушити або на деякий час забути за свої переживання, клопоти чи негативні емоції, він навпаки заходить у глухий кут.
"Коли є залежність, то, звичайно, що йдуть зміни на фізіологічному рівні, адже алкоголь і наркотики впливають на мозок і тоді вже людина не може адекватно оцінювати себе й загалом ситуацію, тобто виходить таке замкнуте коло", - пояснює психологиня Галина Іскра.
Хоча депресивний розлад у жінок діагностують вдвічі більше, та при цьому чоловіки вчиняють суїцид щонайменше у два рази частіше. І ця тенденція спостерігається у всьому світі.
Якщо ви помітили, що з вашою близькою людиною щось не так, не ігноруйте це. Говоріть з нею, і спробуйте їй допомогти. Якщо і ваші старання не дають результату, потрібно звернутись до фахівця.
https://www.youtube.com/watch?v=90YB2nyX4mEСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.