Фахівці Львова про психосоматику
Як здоров'я може вплинути на психологічний стан, так і навпаки. І якщо це якимось чином проявляється у вигляді симптомів, спеціалісти говорять про психосоматику.
Як розповіла кореспондентці ПравдаТУТ Львів психологиня Ольга Швед, існує дуже багато теорій про психосоматичні залежності. Наприклад, коли у людини підвищений чи занижений тиск, то вона починає лікувати гіпертонічними або гіпотонічними препаратами.
"Насправді потрібно розібратися чому в людини звужуються судини. Можливо, вона чогось боїться", - додає фахівець.
Помилково вважати психосоматику навіюванням собі певних захворювань.
Якщо, наприклад, болить горло чи голова, але за аналізами та різними дослідженнями всі показники організму в нормі, тоді спеціалісти радять звернутися до психолога.
"Через небажання або страх виконати певну дію, можна викликати такі відхилення як зубний, головний біль або у животі чи кінцівках. Ці захворювання викликаються психічними налаштуваннями", - наголосила Ольга Швед.
Варто зазначити, що психосоматика може бути присутня в дітей.
Також вона може проявлятись не одразу після пережиття певних емоцій, а накопичуватися протягом життя. Якщо їх тримати в собі, то рано чи пізно вони самі виходять у вигляді неприємних симптомів.
Позбутись негативних емоцій можна у різні способи.
"Підійде будь-яка активність: заняття в спортзалі, покричати в лісі, швидка ходьба, поплакати тощо. Внаслідок цього, відбувається викид гормонів стресу тих негативних переживань", - пояснила психологиня Галина Іскра.
Тому не накопичуйте в собі негативні емоції, і якщо не вдається впоратись зі своїми переживаннями, не бійтеся звертатись по допомогу.
https://www.youtube.com/watch?v=N_eMYoFrfikСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.