У МОЗ закликають не змішувати вакцину CoronaVac з іншими

У МОЗ закликають не змішувати вакцину CoronaVac з іншими
За словами державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, після введення першої дози CorovaVac, другу дозу мають вводити лише з тим самим препаратом. В усіх інших випадках фіксується порушення.

Вакцинація має бути доказовою, а використання бустерних або додаткових доз повинно чітко регулюватися. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Я б радив все ж таки дотримуватися вимог доказової медицини – використовувати комбінації, які довели свою безпечність. Наразі змішування дозволено мРНК-вакцин (Pfizer, Moderna). Також можна змішувати векторні з мРНК. Наприклад, перша доза AstraZeneca, а друга вакциною мРНК, - пояснює Ігор Кузін.

Наразі статистики випадків змішування недозволених комбінацій вакцин немає, адже в електронній системі охорони здоров’я можна бачити лише загальну кількість проведених щеплень. Доступ до персональної інформації, зокрема про вид вакцини, є лише у лікаря, який лікує пацієнта, або у вакцинальної бригади, яка проводить щеплення.

Але, якщо такі випадки мають місце, то це є порушенням. І відповідатиме за це медпрацівник, який проводить щеплення, знаючи, що людина вакцинувалася до цього іншим типом вакцини.

Якщо ж є вакцинація CorovaVac, то коли після першої дози цієї вакцини робиться друга доза якоюсь альтернативною, то це якийсь експеримент над собою. Я не раджу такого робити, бо це не відповідає протоколам та інструкціям, – сказав Ігор Кузін.

МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних. 

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Без вакцинації заборонено: тепер в Раду не пускатимуть нещеплених депутатів Без вакцинації заборонено: тепер в Раду не пускатимуть нещеплених депутатів
На вході до будівель ВРУ співробітники УДО України будуть перевіряти сертифікати у застосунку «Дія» за допомогою спеціальних пристроїв для зчитування QR-коду.
З 8 листопада почнуть усувати від роботи невакцинованих співробітників З 8 листопада почнуть усувати від роботи невакцинованих співробітників
Інфікування хоча б одного працівника несе ризик інфікування усіх інших працівників, які з ним контактували. 
В Україні за минулу добу зафіксовано понад 14 тисяч нових випадків COVID-19 В Україні за минулу добу зафіксовано понад 14 тисяч нових випадків COVID-19
91,1 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня - невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
Loading...
Load next