Деяким хворим на Covid-19 проводитимуть два ПЛР-тести: названо причину

Деяким хворим на Covid-19 проводитимуть два ПЛР-тести: названо причину
Такі зміни чекатимуть на конкретно визначені групи людей для того, аби виявити штам коронавірусу "Омікрон".

Тепер в Україні деякі пацієнти, хворі на Covid-19, здаватимуть два ПЛР-тести. Це запровадять для виявлення штаму коронавірусу "Омікрон".

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігоря Кузіна в інтерв'ю для Укрінформу.

Кузін повідомив, що так зразки забиратимуть у пацієнтів з незвичним, атиповим перебігом COVID-19: це або такий перебіг, який взагалі не має ніяких симптомів, або надважкий перебіг; а також у тих, хто повернувся з-за кордону.

Для того, щоб більш фокусно і швидше приймати рішення саме по циркуляції "Омікрона" в Україні, ми вирішили трохи змінити підходи до лабораторної діагностики. Незабаром на рівень регіонів будуть поставлені спеціальні ПЛР тест-системи для визначення штаму "Дельта. Планують поставити близько 4,5 тис. тест-систем, кожна з яких розрахована на 96 досліджень, — повідомив Кузін.

Спочатку для цих людей проводитимуть звичайне ПЛР-тестування для підтвердження діагнозу, а після — наступне ПЛР-дослідження — для підтвердження або спростування "Дельти".

Якщо буде підтверджена "Дельта", то зразок не буде посилатися далі на секвенування, щоб ми не витрачали ані реагенти, ані час. Якщо "Дельта" не підтверджена, то такий зразок направляється на повне секвенування. Тобто, ми будемо виходити методом виключення і за рахунок цього будемо більш оперативно отримувати інформацію про циркуляцію штаму, - підкреслив Кузін.

Крім того,  санлікар зазначив, що обидва ПЛР-тести будуть робити за один раз.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
В Україні зафіксували новий варіант штаму "Омікрон", — МОЗ В Україні зафіксували новий варіант штаму "Омікрон", — МОЗ
Цей варіант штаму "Омікрон" іноді називають "невидимим".
Штам Омікрон може бути менш небезпечним, але поширюватись швидше за Дельта — ВООЗ Штам Омікрон може бути менш небезпечним, але поширюватись швидше за Дельта — ВООЗ
Штам коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Вірус швидко розповсюдився в густонаселеній провінції ПАР Гаутенг.
Гібрид Дельти та Омікрона: на Кіпрі виявили новий штам коронавірусу Гібрид Дельти та Омікрона: на Кіпрі виявили новий штам коронавірусу
Вчені назвали своє відкриття "Дельтакрон".
Loading...
Load next