Ляшко повідомив, що в Україні створять нову структуру медичних закладів

Ляшко повідомив, що в Україні створять нову структуру медичних закладів

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6306, який передбачає початок інфраструктурної частини медичної реформи.

Як розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, в Україні збудують систему охорони здоров'я європейського зразка, передає "УП".

Ми нівелюємо застарілий поділ лікарень на міські, районні та обласні, які часто мали задублювані функції, – каже Ляшко.

Він розповів, що в Україні створять госпітальні округи, які будуватимуться за кластерним принципом.

Госпітальний округ – це територія, в межах якої має бути  забезпечено доступ до якісної і повноцінної медичної допомоги, яка має надаватись постійно.

Також новий підхід передбачатиме створення декількох рівнів лікарень:

  • надкластерний – лікарні, в яких є ресурси та технології для надання медичної допомоги у найбільш складних або рідкісних випадках захворювань;
  • кластерний – багатопрофільні лікарні в межах госпітального округу, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювання;
  • загальний – багатопрофільні лікарні, які обслуговують населення територіальної громади або декількох громад. Вони забезпечують базові напрями лікування та у разі потреби спрямовують хворих до кластерних та надкластерних лікарень.

Також законопроєкт закріплює порядок встановлення мінімального рівня оплати праці медичних працівників, що гарантуватиме зростання рівня зарплати та збереження кадрів в системі охороні здоров'я в післявоєнний період, – заявив Ляшко.

За словами Ляшка, закон починаючи з 2023 року дозволить запустити реімбурсацію ліків, тобто зробити їх більш доступними для пацієнтів через спрощення отримання рецептів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МОЗ має намір забрати відому лікарню Мечникова у своє підпорядкування.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 2349
 
Loading...
Load next