У Львові лікують жінку з Луганщини, яка врятувала свого 8-річного сина під час обстрілу (відео)

До Львова на лікування потрапила жінка, яка втратила можливість ходити внаслідок рашистського бомбардування міста Оріхів Запорізької області. Вона своїм тілом прикрила свого 8-річного сина.
Ми були біля двору з сином. Ніколи він не гукав мене біля двору погуляти, а тут пішли погуляємо. Він не вмів на скейтборді сам кататися, просив, щоб я його підтримувала за руку, бо боявсяв пасти й набити собі лоба. В нас гірка біля дому і ми ходили з гірки на гірку. Це буквально кроків 20 туди сюди, — розповідає Юлія Сердюк, пацієнтка.
Згодом без попередження повітряної тривоги пролунав перший вибух, розповідає Юлія.
Бігли, навіть не бігли, а навіть гнала дитину до дому скажімо так. Другий вибух я не почула і якось усе так швидко сталося, впала і зрозуміла, що він в мені вже. Дитина моя була переді мною. Крок в крок я йшла за ним, охороняла його, — каже Юлія Сердюк.
І додає, що ціллю окупантів були саме мирні жителі.
Дрони їхні літали й побачили, що люди знаходяться на вулиці й все. Бо казали, що була версія ніби була військова машина проїжджала. Ми були на вулиці хвилини 20 і ніякої машини не було. Сусіди були на дворі, люди займалися своїми справами, — Юлія Сердюк.
Під час того бомбардування на очах у Юлії загинув сусід, ще кілька осіб було поранено. Її чоловік самостійно доставив жінку до обласної лікарні. Там стабілізували її стан і витягнули уламок ракети зі спини, щоб вона могла без загрози для здоров’я дістатися евакуаційним потягом до Львова.
Діагностовано важку, поєднану травму хребта та спинного мозку, органів грудної клітки, у пацієнтки була підвищена температура до 38 градусів. Пацієнтка була у важкому стані. В неї також була нижня параплегія, тобто, порушення чутливості та відсутність чутливості у ногах. Пацієнтці проведено хірургічне втручання, дренування плевральної порожнини хірургами. Пацієнтка загалом з позитивною динамікою, — зазначив Юрій Флис, лікар-нейрохірург 1-го ТМО Львова.
Внаслідок травми жінка повністю втратила можливість ходити. Зараз з нею працюють фізіотерапевти.
Для досягнення основного завдання, мобільності, незалежності пацієнтки ми працюємо над деякими завданнями такими менш конкретними це є якраз тренування сили м’язів, витривалості й забезпечення рівноваги в положенні сидячи опустивши ноги з ліжка, або сидячи у візку, — пояснив Богдан Крук, фізіотерапевт 1-го ТМО Львова.
Зараз жінка готується до поїздки у Польщу для подальшої реабілітації.
Віра Коновал - pravdatutnews.com





