Седація або медикаментозний сон під час ендоскопії: особливості та процес (відео)

Седація або медикаментозний сон під час ендоскопії: особливості та процес (відео)
У Другому медичному об’єднанні Львова пацієнти мають можливість виконати ендоскопічне обстеження під седацією, тобто медикаментозним сном.

Коли лікар призначає ендоскопію органів шлунково-кишкового тракту або дихання, у пацієнтів виникає страх. Адже той, хто коли-небудь проходив цю процедуру, знає, що вона не з найприємніших. Мабуть, багатьом знайомо коли, наприклад під час обстеження пацієнт ковтає гнучку трубку, яка вводиться в травний тракт. І часто люди стараються оминути цю процедуру. Проте тепер боятись нічого, адже її можна проспати, завдяки седації.

В нашій установі проводяться всі види ендоскопії: колоноскопія, гастроскопія і колоноскопія. Люба з цих процедур це є інвазія і це є неприємно для пацієнта впершу чергу. Тому ми стараємся як можна найбільше робити під седацією, - розповідає Владислав Шатилович, завідувач діагностично-консультативного відділення Другого медичного об’єднання Львова.

Тобто поверхневим медикаментозним сном, коли в стані глибокої дрімоти пацієнту під наглядом лікаря-анестезіолога виконують процедуру.

Ну фактично це один із елементів наркозу і є, але це менші дози, менша тривалість і більш поверхневий стан. По шкідливості для організму фактично немає побічних дій зараз. Використовуємо сучасний якісний препарат.

 Шлях введення внутрішньовенний. Відповідно корелюється доза по масі тіла, по стану пацієнта, по його фізичному і психологічному настрою відповідно, - каже Леонід Чайка, завідувач анестезіолого-операційного відділення з ліжками інтенсивної терапії Другого медичного об’єднання Львова.

Особливо перевагу седації відчувають самі ж пацієнти. Так, до прикладу Ольга, раніше вже виконувала ендоскопічне обстеження. І зізнається, що зараз це робити набагато легше.

Зовсім не страшно і не боляче. Ти спиш і проходить процедура. Я колись робила колоноскопію без знечулення, це дуже дуже боляче. Ну тобто під анестезією супер, - пояснює Ольга, пацієнтка.

До слова, після останньої процедури пройшло лише 10 хвилин, і пацієнтка вже може йти додому. 

Нічого мене не турбує. Я хочу просто пити, їсти і додому, - додає Ольга, пацієнтка.

У Другому територіальному медичному обєднанні досвід у використанні седації для проведення ендоскопічних обстежень мають вже великий. Спеціалісти більше 10 років це практикують.

Першу пацієнтку памятається звати Юліана. Це молода дівчинка, в якої був поліпоз товстої кишки і ніяк їй не могли зробити колоноскопію. І ми попробували з доктором анестезіологом, нашим завідувачем зробити. В нас раз получилося і потихесеньку. Нам сподобалось, тому що це було комфортно нам і ми були завдоволені від тої роботи і раз по разу все більше і більше і більше і більше і тепер по колоноскопії напвено процентів 60-70 людей приходять під седацію, каже Владислав Шатилович, завідувач діагностично-консультативного відділення Другого медичного об’єднання Львова.

Це не тільки комфорт для пацієнта, але і можливість ретельного обстеження під час якого за потреби можна провести додаткові медичні маніпуляції. Лікар концентрується на діагностиці, а не на спілкуванні з пацієнтом під час процедури.

Тривалість анестезії визначається необхідністю і тривалістю процедури. Як правило, воно недовго. Відповідно пацієнт дуже швидко пробуджується і фактично після 5-10 хвилин, після закінчення процедури пацієнт уже в свідомості. Може перебуваючи під наглядом анестезіолога залишити кабінет обстеження і за 30 хв-40 він може залишити кабінет де був на процедурі, - розповідає Леонід Чайка, завідувач анестезіолого-операційного відділення з ліжками інтенсивної терапії Другого медичного об’єднання Львова.

Єдине що ми не рекомендуємо це 2 години після того за кермо сідати. Все, - підсумовує Владислав Шатилович, завідувач діагностично-консультативного відділення Другого медичного об’єднання Львова.

Тому не хвилюйтесь, якщо лікар скерував вас на ендоскопічні обстеження. Медицина розвивається не лише у технологіях та лікуванні, але і комфорті для самого пацієнта.

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Ще дві області України незабаром перейдуть у "жовту карантинну зону" - Ляшко Ще дві області України незабаром перейдуть у "жовту карантинну зону" - Ляшко
Вже з 1 травня дві області, а саме Київська та Миколаївська покинуть "червону" зону й перейдуть у "жовту" зону епідемічної небезпеки, адже в Україні наразі ситуація з COVID-19 стабілізувалася.
У Львові знову спільно з нашими медиками оперує відомий пластичний хірург Хакан Агір У Львові знову спільно з нашими медиками оперує відомий пластичний хірург Хакан Агір
У Львові знову спільно з нашими медиками оперує відомий пластичний хірург Хакан Агір. Цього візиту лікарі виконали близько 20 складних оперативних втручань
В Україні зафіксовано 18 988 нових випадків захворювання на Covid-19 В Україні зафіксовано 18 988 нових випадків захворювання на Covid-19
91,1 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня — невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
Loading...
Load next