У Польщі запрацював медхаб для українських пацієнтів, яких евакуюють на спеціалізоване лікування (відео)

У польському місці Жешув запрацювало приміщення для тимчасового пересування українців, які їдуть на лікування за кордон з травмами, спричиненими російською агресією.
Від початку повномасштабного вторгнення допомога від сусідів з Польщі не перестає надходити. Особливу підтримку вони виявляють у сфері охорони здоров’я. Зокрема передають медикаменти, допомагають з обладнанням, приймають до себе українських пацієнтів тощо. А тепер ще й відкрили медичний хаб, де зможуть перебувати хворі перед від’їздом на лікування.
Цей медичний хаб в Жешові призначений для тимчасового перебування українців, які їдуть на лікування за кордон з травмами, які спричинені повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, - зазначає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Хаб призначений лише на 20 осіб. Там є окремі позиції для термінової опіки, але все ж таки якщо хтось з перетранспортованих українців буде потребувати відразу термінової допомоги, то є підкріплена одна з лікарень Жешовських і власне тоді відразу буде надаватися допомога саме там, - пояснює міністр охорони здоров’я Республіки Польща Адам Недзельський.
Поруч з ним відбулось також презентування першого літака, який повністю переобладнали для транспортування важких українських пацієнтів. До слова, в цей же день він здійснив свій перший рейс.
Цей літак буде курсувати між Жешовом і містами Європейського регіону, Європейського союзу і транспортувати наших поранених 2-3 рази на тиждень в залежності від тієї кількості пацієнтів, які будуть доставлятися до Жешова, - зауважує Віктор Ляшко.
Тепер перевозити одразу 5 важких пацієнтів та ще двох легших є можливість реанімаційним автобусом, який ми отримали від Уряду Норвегії. Нагадаємо, що загалом має бути п’ять одиниць такого спецтранспорту, який обладнаний усім необхідним устаткуванням і може долати відстані до 2 тисяч кілометрів та функціонувати 48 годин в автономному режимі.
В середу вже він здійснив першу евакуацію поранених з центру до Львова і в четвер зі Львова до Жешова перша евакуація на відправлення пацієнтів на лікування за кордон. Всі автомобілі екстреної медичної допомоги, які даються Україні як гуманітарна допомога або передаються уряду перший хто їх приймає це Львівський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Я вдячний колегам за те, що вони підставляють плече, вони проводять їх техогляд, модернізують, дивляться, апробують, а після цього вони передаються іншим центрам в тому числі і на передову для того, щоб вони працювали, - розповідає Віктор Ляшко.
Окрім того, польські колеги допомагають не тільки з фізичною реабілітацією пацієнтів, але і з психологічною.
У нас також дуже тісні партнерські стосунки з польською стороною в плані психологічної реабілітації. Всі знають вже, багато було інформації. В нас є психологічний центр в Бородянці, це Київська область, він зруйнований прямим танковим влученням на початку війни, але наші психологи продовжили працювати і от зараз ми спілкувалися з нашими польськими партнерами і вони підтвердили нам про те, що вони допоможуть нам відбудувати цей центр, - запевнила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.
Зазначимо, що від початку повномасштабного вторгнення в Польщу переїхало близько 5 мільйонів українців, серед яких понад 100 тисяч поранених, які потребують медичної допомоги. Окрім того Польща прийняла в себе на лікування онкохворих дітей з України.
Завдяки чудовій співпраці з паном міністром Ляшком нам вдалося напрацювати ту схему, про яку ви вже почули, тобто транспортування хворих чи постраждалих до Польщі, а далі куди потрібно і можна сказати. Що Польща стала такими європейськими воротами для України повністю, - зауважує Адам Недзельський.
Додамо, що під час візиту на Львівщину міністри відвідали обласні та міські лікарні та обговорили спільні медичні плани на майбутнє.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com




