У МОЗ дали прогноз на розвиток пандемії: хвиля ковіду ще наростатиме

У МОЗ дали прогноз на розвиток пандемії: хвиля ковіду ще наростатиме

Захворюваність на COVID-19 в Україні, згідно з прогнозами, ще наростатиме, але з циркуляцією вірусів грипу у середині грудня кількість випадків коронавірусної хвороби має піти на спад. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі національного телемарафону у середу.

За тими прогнозами, які ми робіли спільно з ВООЗ, до кінця вересня і по суті перший тиждень жовтня очікується ще зростання захворюваності, і за минулий тиждень ми спостерігаємо плюс 20 відсотків до зростання захворюваності, - повідомив Кузін.

З його слів, усього за тиждень фіксується в середньому 40-45 тисяч нових випадків інфікування. Він додав, що за минулий тиждень серед захворілих було майже 6 тисяч дітей та тисяча медпрацівників.

Ця ситуація - вона є прогнозована, - заявив він, уточнивши, що має на увазі календарний початок і підйом захворюваності зокрема.

Кузін повідомив, що 99% зафіксованих випадків припадає на штам "Омікрон", як і в ЄС та в усьому світі. Він додав, що з 42 тис. ковід-ліжок зайнято близько 7 тисяч, що становить 9%.

Зараз є вакцина в наявності, є вакцина Джонсон, є вакцина Пфайзер, - зазначив він, закликавши українців вакцинуватися.

Говорячи про вакцинацію, Кузін зокрема вказав, що дозволену недавно другу бустерну дозу зробили близько 31 тисячі українців.

Скоріш за все, що ми почнемо фіксувати циркуляцію вірусів грипу, починаючи з середини грудня, і зазвичай вже, як ми бачимо, якраз циркуляція вірусів грипу витісняє цю коронавірусну хворобу, і випадки коронавірусної хвороби мають іти на спад. Тож, ми очікуємо саме до цього часу вже поступове спадання рівня захворюваності, - повідомив Кузін.

Нагадаємо, як вакцинувати дітей проти COVID-19 і чи потрібна їм бустерна доза?

Злата Новосельська pravdatutnews.com

 263
 
Читайте також
"Тисячу Зеленського" отримають неповнолітні, які вакцинувалися від COVID-19 "Тисячу Зеленського" отримають неповнолітні, які вакцинувалися від COVID-19
Програму "єПідтримка" поширять на дітей з 12 років.
За минулу добу зафіксовано понад 9 тисяч випадків COVID-19 За минулу добу зафіксовано понад 9 тисяч випадків COVID-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
З 27 січня Рівненська область переходить до «червоної» карантинної зони З 27 січня Рівненська область переходить до «червоної» карантинної зони
На Львівщині також погіршується епідеміологічна ситуація.
Loading...
Load next