У МОЗ відповіли, чи є в Україні новий підвид COVID-штаму "Омікрон"

У МОЗ відповіли, чи є в Україні новий підвид COVID-штаму "Омікрон"

У жовтні 2022 року у США зафіксували новий підвид "Омікрону" під назвою ХВВ.1.5, який поширився в інших країнах. За даними ВООЗ, цей штам коронавірусу вже виявили у 29 країнах і він загрожує новою хвилею пандемії. Однак станом на початок січня нового підвиду ХВВ.1.5 в Україні не зафіксовано, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Ситуація у світі навколо COVID-19 залишається нестабільною. Зʼявляються нові види і підвиди хвороби. Останнім часом епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму під назвою ХВВ.1.5, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Центр громадського здоровʼя постійно проводить молекулярний епідеміологічний нагляд за SARS-CoV2. Фахівці провели вже 928 дослідів за весь час і підваріанту ХВВ.1.5 не виявили. 

У Центрі з контролю та профілактики захворювань кажуть, що новий субваріант вже посідає друге місце після оригінального підтипу "Омікрон", або становить 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США. 

Науковці досліджують, чи є XBB.1.5 більш серйозним, ніж інші попередні підваріанти. Наразі недостатньо доступної інформації для оцінки будь-яких змін щодо тяжкості інфекції, пов’язаної з цим підтипом.

Водночас старший епідеміолог ВООЗ Марія Ван Керкхове заявила, що XBB.1.5 є найбільш заразним з усіх. За словами науковиці, у XBB.1.5 є мутації, що дозволяють йому "прилипати" до клітин і легко розмножуватися.

Нагадаємо, що в Україні зростає кількість госпіталізацій через COVID-19.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Як в Україні виявлятимуть штам "Омікрон" - пояснення МОЗ Як в Україні виявлятимуть штам "Омікрон" - пояснення МОЗ
У Міністерстві зазначили, що немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина від COVID-19 не ефективна проти штаму "Омікрон".
Актуальна статистика: за добу в Україні понад 24 тис. хворих на Covid-19 Актуальна статистика: за добу в Україні понад 24 тис. хворих на Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
"Я б порадив зробити щеплення": Кузін заявив, що навесні МОЗ розгляне COVID-вакцинацію дітей від п’яти років "Я б порадив зробити щеплення": Кузін заявив, що навесні МОЗ розгляне COVID-вакцинацію дітей від п’яти років
27 жовтня 2021-го у МОЗ дозволили вакцинацію від коронавірусу дітей старше 12 років за умови наявності щеплень, які відповідають віку.
Loading...
Load next