У МОЗ відповіли, чи є в Україні новий підвид COVID-штаму "Омікрон"

У МОЗ відповіли, чи є в Україні новий підвид COVID-штаму "Омікрон"

У жовтні 2022 року у США зафіксували новий підвид "Омікрону" під назвою ХВВ.1.5, який поширився в інших країнах. За даними ВООЗ, цей штам коронавірусу вже виявили у 29 країнах і він загрожує новою хвилею пандемії. Однак станом на початок січня нового підвиду ХВВ.1.5 в Україні не зафіксовано, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Ситуація у світі навколо COVID-19 залишається нестабільною. Зʼявляються нові види і підвиди хвороби. Останнім часом епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму під назвою ХВВ.1.5, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Центр громадського здоровʼя постійно проводить молекулярний епідеміологічний нагляд за SARS-CoV2. Фахівці провели вже 928 дослідів за весь час і підваріанту ХВВ.1.5 не виявили. 

У Центрі з контролю та профілактики захворювань кажуть, що новий субваріант вже посідає друге місце після оригінального підтипу "Омікрон", або становить 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США. 

Науковці досліджують, чи є XBB.1.5 більш серйозним, ніж інші попередні підваріанти. Наразі недостатньо доступної інформації для оцінки будь-яких змін щодо тяжкості інфекції, пов’язаної з цим підтипом.

Водночас старший епідеміолог ВООЗ Марія Ван Керкхове заявила, що XBB.1.5 є найбільш заразним з усіх. За словами науковиці, у XBB.1.5 є мутації, що дозволяють йому "прилипати" до клітин і легко розмножуватися.

Нагадаємо, що в Україні зростає кількість госпіталізацій через COVID-19.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 405
 
Читайте також
Новий штам коронавірусу Омікрон: уряд вводить ізоляцію при в'їзді громадян до України Новий штам коронавірусу Омікрон: уряд вводить ізоляцію при в'їзді громадян до України
Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму «Омікрон» більш тяжкий перебіг хвороби.
В Україні зафіксували понад 8 тисяч нових випадків COVID-19 за добу В Україні зафіксували понад 8 тисяч нових випадків COVID-19 за добу
За добу 10 жовтня в Україні зафіксували 8832 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. У понад 800 дітей напередодні підтвердили коронавірус.
Кількість госіталізацій лише зростає: в Україні виявили 591 новий випадок COVID Кількість госіталізацій лише зростає: в Україні виявили 591 новий випадок COVID
В Україні впродовж минулої доби захворіли на коронавірус 591 українець. Серед них дітей – 41, медпрацівників – 9.
Loading...
Load next