В Україну доставили понад мільйон вакцини проти дифтерії та правця

В Україну доставили понад мільйон вакцини проти дифтерії та правця

В Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

Вакцину болгарського виробництва проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену на запит Міністерства охорони здоров’я України придбало державне підприємство «Медичні закупівлі України». В країну вже доставлено 1 039 500 доз, наступне постачання складе 18 300 доз. 75% від отриманої кількості буде розподілено до медзакладів в областях, тоді як 25% поставленої вакцини зберігатимуться на національному рівні як резервний запас і можуть бути розподілені в регіони за потреби, - йдеться у повідомленні.

Вакцина призначена для проведення безоплатних щеплень за календарем профілактичних щеплень проти дифтерії та правця (АДП-М), препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих.

Як наголошують в МОЗ, дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим.

Крім того, дорослим необхідна ревакцинація проти дифтерії кожні 10 років, починаючи з 16-річного віку.

Нагадаємо, Україна запросила Еквадор приєднатися до Формули миру

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next