Більше ніж 200 тисяч доз вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень ‒ МОЗ

Більше ніж 200 тисяч доз вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень ‒ МОЗ

В Україну доправлено понад 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 у межах міжнародної ініціативи СOVAX.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.

Відомо, що це оновлена версія вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer, адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2.

Бівалентна вакцина адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон”. Зараз територією України циркулює понад 13 штамів COVID-19, тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму "Омікрон", який переважає в країні, – заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доправив 203 тисячі доз вакцини в країну, далі вона буде розподілена між областями. За словами Кузіна, "вакцина призначена для бустерного щеплення тих, хто вже пройшов первинний курс вакцинації проти COVID-19. Зробити щеплення можуть і діти віком від 12 років".

Щеплення безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у сімейного лікаря. В Україні медики використовують для щеплення вакцини Janssen (виробник Johnson&Johnson) та Comirnaty (виробник Pfizer). Також доступна вакцина від Pfizer проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку.

СOVAX - це глобальна ініціатива, що працює з урядами та виробниками, аби забезпечити доступ до вакцин проти COVID-19 по всьому світу.

Нагадаємо, В ОАЕ розпочинається Конференція ООН зі зміни клімату COP28

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next