МОЗ розподілив у регіони понад 36 тисяч доз вакцини проти сказу

МОЗ розподілив у регіони понад 36 тисяч доз вакцини проти сказу

Міністерство охорони здоров'я розподілило у регіони більш ніж 36 тисяч доз вакцини проти сказу.

Про це повідомляє МОЗ.

36 354 дози протирабічної вакцини, що були придбані коштом державного бюджету, розподілені до центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) усіх областей України. Найближчими днями вакцина буде доставлена до медзакладів. Тож кожен регіон і надалі буде забезпечений вакциною проти сказу, - заявили у МОЗ.

У МОЗ наголошують, що протирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Проте курс вакцинації має бути розпочатий не пізніше 14-го дня з моменту контакту з твариною. Зазвичай графік складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.

Тож якщо вас вкусила, подряпала чи обслинила тварина, або її слина потрапила вам на слизові оболонки, промийте місце ураження проточною водою із господарським милом (щонайменше упродовж 10 хвилин), а потім якнайшвидше зверніться до травмпункту для проведення у разі потреби щеплення.

Вакцина є безоплатною для пацієнта. Профілактичні щеплення рекомендовані людям, які багато контактують з тваринами (ветеринари, мисливці, лісники, зооволонтери тощо).

В МОЗ додали, що сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Після появи симптомів сказ стає невиліковним – 100% хворих помирають, тож дуже важливо звертатися по допомогу вчасно.

Нагадаємо, Майже 4,2 мільйона українців отримали тимчасовий захист в ЄС

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next