Зміни клімату знижують ефективність профілактики ВІЛ
Зміни клімату вплинули на ефективність профілактики ВІЛ Зміна клімату та пов’язані з нею екстремальні погодні явища, такі як посухи й повені, зменшили ефективність заходів із запобігання поширенню ВІЛ. Це пояснюється тим, що через складні умови люди втрачають доступ до антиретровірусної терапії та засобів контрацепції, що підвищує ризик передачі інфекції. У зв'язку з цим науковці наголошують на необхідності впровадження програм забезпечення продовольчої безпеки та доступу до медикаментів у найбільш вразливих регіонах.
Про це повідомляє Current Opinion in Infectious Diseases.
Як зміни клімату впливають на поширення ВІЛ
Фахівці проаналізували 22 попередніх дослідження, які охоплювали 29 країн, зокрема Південну та Східну Африку — регіон, де зосереджено 54% людей, які живуть із ВІЛ. Основна увага була зосереджена на впливі змін клімату, таких як нестача ресурсів і міграція, на переривання антиретровірусної терапії, зростання частоти незахищеного сексу та погіршення психічного здоров'я у людей із ВІЛ.
Результати показали, що в умовах посух і повеней частіше траплялися випадки незахищеного сексу. Крім того, жінки-фермери у складних економічних умовах вдвічі частіше вступали у сексуальні стосунки задля отримання матеріальної допомоги, що є ризикованою поведінкою.
Наприклад, зниження кількості опадів у Південній Африці на 10% призвело до збільшення смертності серед людей із ВІЛ, оскільки вони рідше відвідували медичні заклади та отримували ліки. Ці висновки підкреслюють важливість створення мобільних аптек і програм продовольчої безпеки.
Такі ініціативи допоможуть забезпечити доступ до їжі, води та медикаментів для населення в регіонах, які найбільше потерпають від кліматичних змін.
Нагадаємо, В Україні вперше виконали ретрансплантацію серця
Юлія Педюк - pravdatutnews.com