Кремній міг відігравати ключову роль у зародженні життя на Землі

Нове дослідження вчених показало, що кремній та його сполуки могли мати вирішальне значення у формуванні примітивних клітин і виникненні життя на ранній Землі. Результати експерименту свідчать про те, що в умовах, які існували на Землі 4,4 мільярда років тому, могли утворюватися органічні сполуки, необхідні для виникнення життя.
Дослідження опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Науковці провели експеримент, симулюючи атмосферу ранньої Землі. Вони помістили суміш води, метану, аміаку та азоту у скляний реактор із вмістом кремнію. Упродовж двох тижнів суміш піддавали дії електричних розрядів, які імітували енергію блискавок або вулканічну активність. На поверхні реактора утворилася бура плівка, яка мала неоднорідну структуру та містила порожнисті утворення — протоклітини.
Виявлені протоклітини були мікроскопічними порожнинами розміром від сотень нанометрів до кількох мікрометрів, схожими на сучасні бактерії. Усередині цих утворень знайдені речовини, що могли бути попередниками органічних молекул, зокрема синильна кислота. Це нагадує результати експерименту Міллера-Юрі, який раніше демонстрував утворення органічних сполук із неорганічних речовин.
Вчені припускають, що протоклітини на основі кремнію могли виконувати функцію мікрореакторів, прискорюючи хімічні реакції та підвищуючи ймовірність формування складних органічних молекул.
Нагадаємо, Астероїд, що нещодавно пролетів повз Землю, можливо, є частиною Місяця, – науковці
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com





